JAV specialusis prokuroras R. Muelleris kalbės Kongrese liepos 17-ąją


Specialusis prokuroras Robertas Miuleris. EPA – ELTA nuotr.
Rusijos kišimąsi į JAV prezidento rinkimus 2016 metais tyręs specialusis prokuroras Robertas Muelleris liepos 17-ąją kalbės atvirame bendrame Kongreso Atstovų Rūmų Žvalgybos komiteto ir Teisės komiteto posėdyje.
 
Tai sakoma antradienį paskelbtame šių komitetų pirmininkų Adamo Schiffo (Kalifornijos valstijai atstovaujantis demokratas) ir Jerroldo Nadlerio (Niujorko valstijai atstovaujantis demokratas) pareiškime.
 
„R. Muelleris sutiko liudyti atvirame Atstovų Rūmų Teisės komiteto ir Žvalgybos komiteto posėdyje trečiadienį, 2019 metų liepos 17 d.“, – pažymima dokumente.
 
Pasak kongresmenų, „amerikiečiai nori tiesiogiai iš paties specialiojo prokuroro išgirsti“ pasibaigusio tyrimo detales. A. Schiffas ir J. Nadleris pabrėžia, jog R. Muelleris sutiko dalyvauti posėdyje ne savo noru, o tik gavęs šaukimą, kuris jį įpareigoja atvykti į Kongresą.
 
Gegužės pabaigoje laikraštis „The Washington Post“ rašė, kad derybos dėl galimo viešo R. Muellerio liudijimo Teisės komitete atsidūrė aklavietėje.
 
Pasak leidinio, kongresmenams ir R. Muelleriui nepavyko susitarti, kuri galimo liudijimo dalis bus atvira, o kuri – uždara. J. Nadleris siekė, kad galimas R. Muellerio liudijimas būtų visiškai atviras visuomenei, teigė laikraštis.
Karikatūra: vis dar nežinome, kaip Rusija kišosi į JAV prezidento rinkimus
 
Gegužės 29 d. R. Muelleris paskelbė, kad uždaro savo biurą ir palieka Teisingumo departamentą.
 
Balandžio mėnesį R. Muelleris baigė dvejus metus trukusį tyrimą ir konstatavo, kad Rusija kišosi į JAV prezidento rinkimus 2016 metais. Bet jis nerado prezidento Donaldo Trumpo ir Rusijos sąmokslo įrodymų.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.06.26; 09:17
print