JAV sveikina prisiekusiųjų sprendimą pripažinti kaltu Meksikos narkotikų baroną J. Guzmaną


JAV vyriausybė didele pergale pavadino teismo sprendimą pripažinti kaltu Meksikos narkotikų baroną Joaquiną Guzmaną, dar žinomą kaip „El Chapo“, ir paskelbė, kad ir toliau imsis griežtų veiksmų prieš kontrabandininkų kartelius.

Meksikos narkotikų baronas J. Guzmanas.. EPA-ELTA nuotr.

Tai yra „nenuneigiama žinia Meksikoje likusiems pagrindiniams veikėjams, kad jie galiausiai bus suimti ir nuteisti“, pareiškė JAV teisingumo sekretoriaus pareigas einantis Matthew’as Whitakeris. JAV ir Meksika esą ir toliau visomis turimomis priemonėmis kovos su narkotikų kontrabandininkais ir jų „smurtinėmis organizacijomis“.

Antradienį Niujorke prisiekusiųjų žiuri pripažino buvusį Meksikos narkotikų kartelio „Sinaloa“ vadeivą J. Guzmaną kaltu pagal visus kaltinimo punktus.

„Žiuri pripažino atsakovą kaltu pagal visus punktus“, – sakoma trumpame prokuratūros pranešime. Žinyba patikslino, kad skelbti bausmę planuojama birželio 25 d. J. Guzmanui gali grėsti įkalinimas iki gyvos galvos.

Prisiekusieji šešias pastarąsias dienas svarstė visus „už“ ir „prieš“, kad rastų bendrą sprendimą. Buvusio narkotikų barono teismo procese, prasidėjusiame praėjusių metų lapkričio mėnesį, vien tik liudytojų parodymams prireikė maždaug 200 valandų.

Meksika išdavė J. Guzmaną Jungtinėms Valstijoms jų prašymu praėjusių metų sausį. Jis kaltinamas narkotikų platinimu itin dideliu mastu, nusikalstamu būdu gautų milijardų dolerių legalizavimu, žmonių žudymo ir grobimo sankcionavimu. Buvęs narkotikų baronas neigia savo kaltę pagal visus 17 kaltinimo punktų.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.02.14; 06:20

print