JAV teigia neturinčios žinių apie Kim jong-uno buvimo vietą


Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas. EPA – ELTA nuotr.

JAV spėlioja apie Šiaurės Korėjos lyderio Kim jong-uno buvimo vietą, praneša agentūra „Reuters“.
 
„Mes jo nematėme. Mes šiandien neturime jokios informacijos, mes tai įdėmiai stebime“, – trečiadienį stočiai „Fox News“ sakė JAV valstybės sekretorius Mike‘as Pompeo. Jis pridūrė, kad Šiaurės Korėjoje egzistuoja realus badmečio pavojus. JAV esą atidžiai seka šiuos dalykus, nes jie turi įtakos tikslui denuklearizuoti Šiaurės Korėją.
 
JAV prezidentas Donaldas Trumpas 2018 ir 2019 metais iš viso tris kartus susitiko su Kim jong-unu, kad įtikintų jį atsisakyti branduolinės programos.
 
Šiaurės Korėja nekomentuoja spėlionių apie Kim jong-uno sveikatos būklę. Šis balandžio 15 dieną netikėtai nedalyvavo tradiciniame renginyje, skirtame 1994 metais mirusio jo senelio, Šiaurės Korėjos įkūrėjo Kim Il Sungo gimtadieniui. Šiaurės Korėjos žiniasklaida nuo balandžio 11 dienos, kai Kim jong-unas vadovavo vienam susitikimui, neskelbia apie jo buvimo vietą.
 
Keli šaltiniai neseniai naujienų agentūrai „Reuters“ sakė, kad Kinija į kaimyninę šalį nusiuntė vyriausybės atstovų ir medikų delegaciją. Kinija taip pat nekomentuoja Šiaurės Korėjos lyderio sveikatos būklės ar jo buvimo vietos.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.04.29; 18:45
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *