JAV tornado aukų – vis daugiau


JAV tornado aukų – 78. EPA-ELTA. nuotr.

Frankfortas, gruodžio 13 d. (AFP-ELTA). Mažiausiai 64 žmonės žuvo Kentukyje per pražūtingus tornadus, palikusius nuniokojimo pėdsaką visoje JAV valstijoje, pirmadienį pranešė gubernatorius, o kitose valstijose patvirtinta, kad žuvo 14 žmonių.
 
Po dviejų dienų, kai smogė tornadai, pareigūnai vis dar stengiasi nustatyti aukų skaičių, o gelbėtojai skinasi kelią per tūkstančių apgadintų ar sugriautų namų ir pastatų griuvėsius.
 
„Neabejotinai bus daugiau (žuvusiųjų). Manome, kad jų tikrai bus daugiau nei 70, o gal net 80“, – sakė Kentukio gubernatorius Andy Beshearas.
 
Tūkstančiai žmonių liko be pastogės per audrą, kurią A. Beshearas apibūdino kaip didžiausią kada nors užregistruotą valstijoje. Maždaug 105 žmonių Kentukyje pasigendama, „gali praeiti savaitės, kol turėsime galutinius skaičius, kiek žuvo žmonių ir kokia padaryta sugriovimų žala“, sakė jis.
JAV tornado aukų skaičius pasiekė 78 ir dar tikriausiai didės. EPA-ELTA. nuotr.
 
A. Beshearas sakė, kad nuolaužų kalnai išsibarstė keliuose miestuose ir miesteliuose, krito daug gyvulių. Nukentėjo bendruomenės dar penkiose kitose valstijose, kur tornadai siautėjo naktį iš penktadienio į šeštadienį, o JAV prezidentas Joe Bidenas tai apibūdino kaip „vieną didžiausių“ audrų Amerikos istorijoje.
 
Tornadai už Kentukio ribų nusinešė mažiausiai 14 žmonių gyvybes, įskaitant šešis naktinės pamainos darbuotojus „Amazon“ sandėlyje pietiniame Ilinojaus Edvardsvilio mieste, kur jie apdorojo užsakymus prieš Kalėdas. J. Bidenas paskelbė Kentukyje katastrofą, o tai leido nukreipti papildomą federalinę pagalbą atkūrimo pastangoms.
 
Pareigūnai pranešė, kad pirmadienį 28 500 Kentukio klientų vis dar buvo be elektros.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2021.12.14; 05:54
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *