Jeigu paskambins Putinas, paprasčiausiai padėkite ragelį


„Kodėl seras Eltonas Džonas, nenuilstantis kovotojas už gėjų teises, išspausdino nesimpatizuojančio LGBT judėjimui (Lesbiečių, Gėjų, Biseksualų ir Transgenderių bendrijos, – red.) Rusijos prezidento fotografiją savo Instagram‘e? Kaip išaiškėjo, dainininkas tapo žymaus Rusijos propagandinės mašinos atstovo telefoninio pokšto auka“, – rašo Bloomberg View apžvalgininkas Leonidas Beršidskis.

Tas pokštininkas – tai Vladimiras Krasnovas, socialiniuose tinkluose žinomas kaip „prankeris Vovanas“. Jis pradėjo apsimetinėti rusų įžymybėmis prieš keletą metų. „Po to, kai Rusija aneksavo Krymą ir parėmė sukilimą Rytų Ukrainoje, jis pradėjo pretenduoti į daugiau“, – pasakoja straipsnio autorius.

Krasnovo pagalbininkas Aleksejus Stoliarovas apgavo milijardierių Igorį Kolomoiskį, prisistatęs prorusiško sukilimo Rytų Ukrainoje lyderiu Pavelu Gubarevu, sakoma straipsnyje.

„Krasnovas įtikino buvusį Gruzijos prezidentą Michailą Saakašvilį, jog jis esąs Ukrainos vidaus reikalų ministras Arsenas Avakovas ir nori susitarti dėl JAV paramos Ukrainos karinei kampanijai“, – rašo žurnalistas.

Krasnovas taip pat prisiskambino Baltarusijos prezidentui Aleksandrui Lukašenkai, prisistatęs nuverstojo Ukrainos prezidento Viktoro Janukovičiaus jaunesniuoju sūnumi. Jis gavo Baltarusijos diktatoriaus sutikimą, kad Janukovičiaus šeima persikeltų į jo šalį“, – pažymi jis.

„Šitie apsimetinėjimai buvo kruopščiai suplanuoti, kad sutrikdytų Kremliaus priešininkus arba nerodančius entuziazmo sąjungininkus, tokius, kaip Lukašenka, ir jie būdavo plačiai nušviečiami valstybinėje televizijoje bei kitokioje propagandinėje žiniasklaidoje“, – pabrėžia Beršidskis.

Eltono Džono apgaudinėjimą jis sieja su jo nesenu vizitu į Kijevą, kur šis dalyvavo šalies rėmimo forume.

Dainininkas ramiai prisipažino, kad jį apgavo. „Toks pokštas smagus, – parašė jis savo Instagram‘e. – O homofobija – tai visai nejuokinga. Aš mėgstu Rusiją, ir mano siūlymas pasikalbėti su prezidentu Putinu apie LGBT teises tebegalioja“.

Informacijos šaltinis: BloombergView

2015.09.23; 05:38

 

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.