Jerevano meras prisimušė iki atstatydinimo


Gagikas Beglarianas sumušė Armėnijos prezidento aparato bendradarbį už tai, kad šis uždraudė miesto viršininko žmonai per koncertą sėdėti pažeidžiant protokolą greta Seržo Sargsiano.

Jerevano meras Gagikas Beglarianas atsistatydino. Tokio poelgio priežastis – incidentas, kilęs tarp jo ir Armėnijos prezidento aparato protokolo skyriaus bendradarbio Aramo Kandajano. Beglarianas sumušė Kandajaną už tai, kad šis neleido mero sutuoktinei sėdėti greta prezidento per Placido Domingo koncertą Jerevane.

Jerevano meras Gagikas Beglarianas trečiadienį atsistatydino. Apie tai „Interfaksui“ pranešė sostinės merijos spaudos tarnyba. Anksčiau Armėnijos prezidentas Seržas Sargsianas Beglariano, sumušusio prezidento protokolo bendradarbį Aramą Kandajaną, elgesį pavadino neleistinu. Pagal įstatymą laikinai Jerevano mero pareigas eis miesto vicemeras Taronas Margarianas.

Beglariano muštynės su Kandajanu įvyko po Placido Domingo koncerto Kareno Demirčiano sporto ir koncertų komplekse Jerevane praėjusį ketvirtadienį. Armėnijos žiniasklaida pranešė, kad mero žmona su savo drauge prieš prasidedant koncertui užėmė vietas greta Seržo Sargsiano, tuo tarpu greta prezidento, pagal protokolą, gali sėdėti tik visų armėnų katalikosas, parlamento spikeris ir ministras pirmininkas.

Kandajanas paprašė sostinės mero žmoną persėsti, bet toji labai pasipiktino ir pasiskundė vyrui, kuris ryžosi pamokyti valdininką. Vietos žiniasklaida praneša, kad po koncerto jis nusivežė Kandajaną automobiliu į Jerevano „Metaks“ gamyklą (priklausančią Beglarianui) ir sumušė. Spaudos duomenimis, aiškintis Beglarianas pradėjo dar mašinoje. Meras neva tai šėrė Kandajanui per veidą ir pasipiktinęs jam išdrožė: „Kas tu tos, kad nurodinėtum mano žmonai, kur jai sėdėti!“

Prezidento administracija patvirtino skandalingą incidentą, bet atmetė pranešimą apie muštynes gamykloje. „Taip, deja, incidentas buvo. Žinoma, mūsų spauda aprašinėdama šiek tiek perdėjo, pavyzdžiui, nebuvo nei pagrobimo, nei žiauraus sumušimo. Bet toks atsitikimas iš tiesų buvo“, – sakė Armėnijos prezidento sekretorius ryšiams su spauda Armenas Arzumanianas.

Pasak jo, Seržas Sargsianas ne kartą buvo išreiškęs savo poziciją tokių poelgių atžvilgiu. „Toks elgesys nepriimtinas ir neleistinas. O toks atvejis kaip su valstybės valdininku – tuo labiau“, – pabrėžė valdininkas.

Tačiau, jeigu tikėsim spauda, atsistatydinti Gagikas Beglarianas nusprendė ne dėl prezidento žodžių. Trečiadienį įtakingas laikraštis „Aikakan žamanak“ („Armėnijos laikas“) pranešė, kad prezidento žentas Mikaelis Minasianas pateikė jam ultimatumą. Per asmeninį pokalbį gana griežta forma jis leido suprasti, kad Beglarianas turi laiko iki artimiausio pirmadienio – arba atsiprašyti Kandajano ir viso protokolo skyriaus kolektyvo, arba atsistatydinti. Ryšium su incidentu taip pat minimas prezidento aparato vadovas Karenas Karapetianas, kuris padėjo Beglarianui surengti susitikimą su Kandajanu.

Kai apie peštynes sužinojo Seržas Sargsianas, jis pareikalavo, kad Karenas Karapetianas pasiaiškintų. O susitikęs su Visuomeninės tarybos nariais prezidentas viešai išbarė Karapetianą už nesugebėjimą apginti jo aparato narius. Kai kuriais duomenimis, pastarasis pripažino savo klaidą ir pareiškė esąs pasiruošęs atsistatydinti.

Pasak kitos versijos, muštynių priežastis – „politinis kerštas“. Kaip praneša tinklalapis „Armėnijos naujienos“, Aramo Kandajano tėvas Rubenas Kandajanas 1999 metais buvo artimas Armėnijos liaudies partijos lyderio Kareno Demirčiano bendražygis, jo kandidatūra buvo pasiūlyta rinkimuose į vietos tarybą. Jis laikytas pagrindiniu Gagiko Beglariano varžovu, todėl nutikimas su Aramu Kandajanu galėjo būti kerštas tėvui.

Ar prezidentas šnekėjo su muštynių iniciatorium Gagiku Beglarianu ir sumuštuoju Aramu Kandajanu, nežinia. Kaip pranešė armėnų žurnalistams šaltinis iš prezidento rezidencijos, Seržas Sargsianas atsisako priimti Jerevano merą ir klausytis jo aiškinimų apie muštynes, nes prezidentas „labai įskaudintas ir pasipiktinęs“.

Šios medžiagos originalas „Взгляд“, Горячий армянский мэр, Фото: idefacto.am

Nuotraukoje: muštynių iniciatorius Jerevano meras (jau buvęs) Gagikas Beglarianas.

2010.12.16

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.