Jimas Mattisas įspėja dėl augančios Rusijos ir Kinijos keliamos grėsmės


Amerikos kariai Arkikatedros aikštėje Vilniuje. Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotr.

JAV gynybos sekretorius Jimas Mattisas penktadienį pareiškė, kad Jungtinės Valstijos susiduria su „augančiu Kinijos ir Rusijos keliamu pavojumi“, ir įspėjo, kad JAV kariuomenės karinis pranašumas pastaraisiais metais sumenko.

J. Mattisas šiuos komentarus išsakė pristatydamas nacionalinę gynybos strategiją.

„Auga revizionistinių galybių, tokių skirtingų kaip Kinija ir Rusija, keliama grėsmė. Tai šalys, siekiančios sukurti pasaulį, kuris atitiktų jų autoritarinius modelius“, – sakė J. Mattisas, pristatydamas neįslaptintą dokumento dalį.

„Mūsų kariuomenė – vis dar stipri, tačiau mūsų konkurencinis pranašumas visuose lygmenyse – ore, sausumoje, jūroje, kosmose ir kibernetinėje erdvėje – sumažėjo ir toliau mažėja“, – pridūrė sekretorius.

Prezidentas Donaldas Trumpas ir jo administracija baiminasi, kad JAV karinę galią paveikė nepakankamas finansavimas ir, norint sugrąžinti jai idealizuotą jėgą, ją reikia „perkrauti“.

Pentagono nacionalinio saugumo strategijoje, kurią linkstama apibūdinti kaip veiksmų planą ir norų sąrašą kartu sudėjus, numatoma padidinti kariuomenės dydį, pagerinti jos parengtį ir bendradarbiauti su sąjungininkais. Visa tai ketinama daryti ir toliau vykdant iš karto kelias operacijas Europoje, Artimuosiuose Rytuose, Azijoje ir kitur.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.01.20; 00:01

print