„Jokių NSO, tik šnipinėjimo lėktuvai“


Taigi sugriauta legenda apie Area 51. JAV vyriausybė paviešino dokumentus apie mįslingą bazę Nevadoje, pasakoja Paolas Mastrolilis La Stampa skaitytojams.

„Taigi ji egzistuoja. Nėra įrodymų, kad esama ateivių ar skraidančiųjų lėkščių, bet paslaptinga teritorija „Area 51“ jau nebe mitas. Ji užima didelį plotą Nevadoje ir savo laiku ten buvo realizuojamos programos, susijusios su Amerikos šnipinėjimo lėktuvais. Tai patvirtina vyriausybės paskelbti dokumentai“, – rašoma leidinyje.

„Antrojo pasaulinio karo metais JAV KOP atidarė nedidelį oro uostą ties išdžiuvusiu Grumo ežeru, už 130 km į šiaurės vakarus nuo Las Vegaso. Žemėlapiuose toji zona žymima kaip Area 51. Tas objektas buvo užmirštas iki 1955 metų balandžio, tol, kol Eizenhauerio administracijai neprireikė centro naujų šnipinėjimo lėktuvų bandymams. Bazės plotas buvo išplėstas iki 37 iš 40 km, – sakoma straipsnyje. – Liepos 24-ąją ten nusileido pirmasis Lokheed U–2 prototipas. Per keletą mėnesių buvo pristatyta namų, mokyklų, kino salių ir beisbolo žaidimo aikštelių ten perkeltiems kariškiams. Bazė buvo pavadinta Paradise Ranch“.

Area 51 atitiko iškeltus uždavinius, todėl vėliau ten buvo įgyvendinami projektai A–12 Oxcart ir D–21 Tagboard (bepilotis lėktuvas, tapęs vedančiuoju šnipinėjimo lėktuvu po to, kai SSSR padangėje buvo numuštas U–2 su Hariu Pauersu). Buvo kalbama apie šių laikų bepiločių pirmtakus, šiuo metu dominuojančius kare su terorizmu“, – rašo straipsnio autorius.

„Tas lopinėlis dykumoje tapo pažangiausių CŽV ir KOP projektų centru, čia tyrinėjimams buvo atgabenami iš priešo paimti lėktuvai (pavyzdžiui, Mi G–21). Visiškai aišku, kad dėl ypatingo slaptumo bazę gaubė paslaptys ir mįslės. Sklido kalbos, kad tame rajone dažnai lankosi skraidančios lėkštės: žmonės painiojo bandomuosius prototipus su ateivių lėktuvais. Todėl Area 51 žmonių vaizduotėje virto baze, kurioje Amerikos vyriausybė neva laikė sučiuptus ateivius“, – tęsia P.Mastrolilis.

„Tačiau tiesa pasirodė esanti visai kitokia. Ją atskleidė Džefris Rikelsonas, valstybinio archyvo bendradarbis, gavęs atsakymą į užklausimą apie U–2 programą. Dokumente minima Area 51. Nežinia dėl ko slaptosios tarnybos nusprendė daugiau nebeslėpti jos buvimo. Paslapties nebėra. Arba tai nauja gudrybė, kad paslėptų marsiečių egzistavimą?“ – spėlioja autorius.

Šaltinis: La Stampa

2013.08.23

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.