Julija Timošenko nenoriai pripažino savo pralaimėjimą


Print

Ukrainoje baigėsi po prezidento rinkimų antrojo turo prasidėjusi sumaištis. Vos tik paaiškėjus rinkimų rezultatams (juos 3,48 procento persvara laimėjo Viktoras Janukovičius), kita kandidatė į prezidento postą dabartinė premjerė Julija Timošenko pareiškė, esą nesutiks su rinkimų rezultatais. Kijeve, Lvove, Odesoje ir dar keliuose miestuose įvyko premjerės šalininkų organizuoti mitingai, kuriuose buvo protestuojama prieš rinkimų rezultatus, teigiama, kad jie suklastoti. Vasario 17 dieną J.Timošenko pateikė ieškinį Ukrainos Aukščiausiam administraciniam teismui. Ieškinyje teigiama, kad J.Timošenko nesitinka su antrojo rinkimų turo rezultatais, atsisako juos pripažinti ir reikalauja pakartotinio balsavimo. Bet vasario 19 dieną Aukščiausiasis administracinis teismas atsisakė svarstyti ieškinį ir pareiškė, kad tai ne šio teismo kompetencija. Tada J.Timošenko pareiškė, kad ji ir toliau laikosi nuomonės, kad rinkimų rezultatai neteisėti, bet nebeskųs rinkimų rezultatų.

Išrinktasis prezidentas V.Janukovičius yra vienas iš pagrindinių įtakingos šešėlinės grupuotės- Donecko klano lyderių. Tai, kad jau ir taip įtakingas Donecko klanas bei jo lyderis Rinatas Achmetovas įgys dar didesnę įtaką Ukrainoje, yra akivaizdu. Demokratinės krypties Ukrainos apžvalgininkai mano, kad tokia padėtis nepadės kovai su korupcija, o priešingai – ją skatins. R.Achmetovas ir jam artimi asmenys ir iškilo, besiremdami korupciniais ryšiais bei įvairiais kriminaliniais metodais.

Viktoras Janukovičius įvardijo tris pretendentus į premjero postą. Tai vienas iš V.Janukovičiaus vadovaujamos Regionų partijos lyderių N.Azarovas, bankininkas S.Tihipko ir įtakingas politikas, buvęs vidaus reikalų ministras A.Jaceniukas. O vienu iš kandidatų į vidaus reikalų ministro postą įvardijamas generolas A.Malyševas, 1996-2001 metais vadovavęs Donecko milicijai, o vėliau kelerius metus dirbęs Vidaus reikalų ministerijoje. A.Malyševas laikomas V.Janukovičiaus ir Donecko klano lyderio R.Achmetovo bičiuliu. Šis generolas vertinamas kaip abejotinos reputacijos veikėjas, iš esmės pasižymėjęs kaip šešėlinių klanų statytinis.

Naujojo Ukrainos prezidento inauguracijos ceremonija įvyks vasario 25 dieną Kijeve. Į inauguraciją atvyks delegacijos iš įvairių pasaulio valstybių bei tarptautinių organizacijų. Europos Sąjungos delegacijai vadovaus ES tarptautinių reikalų ir saugumo politikos koordinatorė Ketrin Ešton, JAV delegacijai – JAV prezidento patarėjas nacionalinio saugumo klausimais generolas Džeimsas Džonsas. Inauguracijos ceremonijoje dalyvaus ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, Lenkijos prezidentas Lechas Kačynskis, Latvijos prezidentas Valdis Zatleris.

Nuotraukoje: rinkimus pralaimėjusi Julija Timošenko.

2010.02.23


Prisijunkite prie diskusijos