Julijos Timošenkos rėmėjai baiminasi pačio blogiausio scenarijaus


Julijos Timošenkos sveikatos būklė pastaruoju metu tapo vos ne Ukrainos valstybine paslaptimi. Ukrainos valdžia teikia tik bendrojo pobūdžio pranešimus apie kalėjime kalinčios buvusios Orandžinės revoliucijos lyderės savijautą. Šią temą narplioja Nikola Lombardoci laikraštyje “La Repubblica”.

Pasak N.Lombardoci, niekas iš tų, kurie kiekvieną dieną susirenka prie Charkovo pataisos darbų kolonijos, iš tiesų nieko tikslaus nežino apie Juliją Timošenko. Nei kokia jos sveikatos būklė, nei kur ji laikoma – kolonijos ligoninėje ar įprastoje kameroje? Remiantis paskutiniaisiais pranešimais, žinoma tik tiek, jog į įspūdingą kasą šukuoti plaukus pamėgusi J.Timošenko šiuo metu uždaryta “baltame šios kolonijos pastate”.

Šiuos duomenis žurnalistams ir J.Timošenkos gerbėjams perdavė moteris, atlikusi bausmę Charkovo pataisos darbų kolonijoje ir šiuo metu išėjusi į laisvę. Vargu ar tokie pranešimai yra neabejotinai tikslūs ir teisingi. Tačiau buvusios Ukrainos premjerės J.Timošenkos rėmėjai jokios papildomos informacijos šaltinių neturi. Ir, atrodo, artimiausiu metu neturės.

Mat apie garsiausią Ukrainos “Baltąją kasą” šiuo metu nieko nepraneša nei ukrainietiški laikraščiai, nei Ukrainos televizija. Šiuo metu Ukrainos žiniasklaidą labiau domina tokios temos kaip pasiruošimas Europos futbolo čempionatui. Žinoma, Ukrainos spauda narplioja ir šaliai visuomet aktualią “dujų kainos problemą”. Tačiau be menkiausių užuominų apie “Baltąją kasą”. Žodžiu, jeigu nori ką nors sužinoti apie J.Timošenkos dvasinę būklę, turi eiti į gatvę ir klausytis ten sklandančių gandų. Oficialūs valdžios pranešimai tokie sausi, kad juose … iš viso jokios informacijos nerasi.

Beje, J.Timošenkos rėmėjai baiminasi pačio blogiausio scenarijaus. Jie tvirtina, jog J.Timošenko neseniai dviem valandom buvo praradusi sąmonę, kai kolonijos medikai jai liepė išgerti neaiškios kilmės vaistų. Minėtoje itališkoje publikacijoje tvirtinama, kad J.Timošenkos byla, jos įkalinimas ir sąlygos, kokiomis ji laikoma, – pati painiausia šiandieninės Ukrainos tema.

Tikriausiai galima neabejoti dėl vieno: J.Timošenkos kameroje įtaisytos stebėjimo kameros. Kameros įjungtos kiaurą parą. Kameroje taip pat dieną naktį dega šviesa. J.Timošenkos duktė Jevgenija ir advokatas – vieninteliai asmenys, kuriems leista karts nuo karto lankyti pačią garsiausią Charkovo pataisos darbų kolonijos kalinę. Taip pat žinoma, kad J.Timošenko kameroje – ne viena. Kameroje sėdi dar viena kalinė, kuri, kaip spėjama, pasodinta tik tam, kad sektų kiekvieną J.Timošenkos žingsnį.

Italų žurnalistas Nikola Lombardoci turėjo galimybę pasišnekėti su prie Charkovo pataisos darbų kolonijos budinčiais J.Timošenkos gerbėjais. Gerbėjai tvirttina, kad “Baltosios kasos” įkalinimas byloja apie Ukrainoje įsitvirtinusią diktatūrą. O pensininkas Aleksandras net įsitikinęs, jog kolonijoje J.Timošenko yra kankinama, nes valdžia trokšta jos mirties. Irina Jefremova, vietos deputatė nuo partijos “Batkiščina”, kuriai oficialiai tebevadovauja J.Timošenko, sako: “Mes susidūrėme su nusikalstama politika. Mus žudo po truputį, Vakarai privalo imtis priemonių“.

Nuotraukoje: buvusi Ukrainos premjerė Julija Timošenko.

Parengta pagal La Repubblica publikacijas.

2012.01.16

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.