„Juodai vilkinti“ moteris saugo JAV prezidentą


Pirmą kartą per visą 150 metų JAV Slaptosios tarnybos istoriją saugumo tarnybos galva tapo moteris, rašo Vittorio Zukkonis laikraštyje "La Repubblica".

„Julia Pierson paskirta Slaptosios tarnybos galva. Tai ne šnipų agentūra, – aiškina korespondentas, – toji struktūra turi vienu metu paprastą ir pavojingą misiją, ir jos šūkis gerai žinomas visiems 1400 bendradarbiams: prisiimti kulką, skirtą prezidentui“.

„Dabar Slaptajai tarnybai vadovaus 53 metų dama, ištarnavusi agentūroje beveik 30 metų: ji užtikrins prezidento ir jo šeimos, buvusių prezidentų saugumą, o taip pat kandidatų į postą Baltuosiuose rūmuose paskutiniajame rinkimų kampanijos etape saugumą. Slaptojoje tarnyboje jau trečdalis bendradarbių – moterys, jas lengva atpažinti pagal ypatingus ženklelius ir laidą nuo ausinių. Saugumo tarnybos bendradarbiai visada dėvi juodus drabužius“, – rašo straipsnio autorius.

„Julia gimė Floridoje 1960 metais, ten ji įgijo aukštąjį išsilavinimą. Tarnybos laikotarpiu J.Pierson rado laiko ištekėti ir pagimdyti du vaikus. Ir visa tai keliaujant misijų, Tarnybos skyrių labirintais, pradedant kova su pinigų klastotojais ir baigiant kibernetiniu saugumu, kuris turi apsaugoti kompiuterius, tinklą ir ryšius Potus – taip paprastai vadina JAV prezidentą juodai vilkintys vyrai ir moterys“, – sakoma straipsnyje.

Julia, kaip ir kiti bendradarbiai, apmokyta kovos būdų, valdyti ginklą, pastebėti įtartinus požymius, ji ne kartą lydėjo kelionėse Tumblerį (Bušo slapyvardis) ir Renegatą (Obamą). Dabar neramios dienos jai baigėsi – ji bus vadovė, kasmet skiriamų Tarnybos reikalams dviejų milijardų dolerių koordinatorė ir tvarkytoja, tęsia V.Zukkonis.

„Moters paskyrimas į aukščiausias Slaptosios tarnybos pareigas – jai tai nedidelis žingsnelis, nes ji jau buvo antruoju numeriu hierarchijoje. Bet tai didelis žingsnis moterims, kurių padėtis yra šiek tiek atskirta šnipinėjimo, kontršnipinėjimo ir saugumo tarnybose. Šioms moterims pavyko įveikti dar vieną profesinį tabu“, – baigia straipsnio autorius.

Nuotraukoje: Džulija Pirson (Julia Pierson), JAV prezidentą saugančios slaptosios tarnybos naujoji vadovė.

Šaltinis: "La Repubblica"

2013.04.01

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *