Ką omenyje turėjo V. Orbanas, kalbėdamas apie „maišytą rasę“?


Viktoras Orbanas. EPA-ELTA nuotr.

Briuselis, liepos 30 d. (dpa-ELTA). Europos Parlamentas (EP) pasmerkė Vengrijos premjero Viktoro Orbano neseniai išsakytus rasistinius teiginius.
 
„Mes, EP politinių grupių lyderiai, griežtai smerkiame pastaruosius atvirai rasistiškus premjero V. Orbano pareiškimus apie „maišytą rasę“, – sakoma šeštadienį paskelbtame pranešime. – Tokie nepriimtini pareiškimai, kurie akivaizdžiai prieštarauja mūsų vertybėms, neturi vietos mūsų visuomenėje.“
 
V. Orbanas praėjusį savaitgalį Rumunijoje pasakė kalbą, kurioje pareiškė: „Yra pasaulis, kuriame europiečiai maišosi su atvykėliais iš už Europos ribų. Tai yra maišytos rasės pasaulis.“ Premjeras nurodė, kad, pavyzdžiui, Panonijos lygumoje vienos su kitomis maišosi tokios europiečių tautos, kaip vengrai, rumunai ir slovakai. „Esame pasirengę maišytis vienas su kitu, tačiau nenorime tapti maišyta rase.“
 
Po kelių dienų V. Orbanas ėmė teisintis ir tikino, kad „būtina pasmerkti ir kovoti su visų formų rasizmu bei diskriminacija“.
 
V. Orbano partija „Fidesz“ nebepriklauso jokiai EP politinei grupei, nors prieš tai ilgą laiką buvo Europos liaudies partijos (EPP) dalis.
 
Lina Linkevičiūtė (DPA)
 
2022.08.01; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.