Ką rodo vienbalsis Gedimino Grinos palaikymas Seime?


Visi sako, kad Seime valdžia nebegali valdyti, o opozicija valdžios negali nuversti. Todėl sprendimai stringa. Kaip Liesio Seimo vicepirmininku negali patvirtinti, taip negali. Tačiau štai pulkininką leitenantą Gediminą Griną balandžio 1-ąją nepadoriai vieningai paskyrė VSD vadovu. Balsavo net 127 Seimo nariai. Neprisimenu, kada būtų tokia vieninga nuomonė.

Iki paskyrimo buvo žaidžiamas katės ir pelės žaidimas. Opozicija jį kažin kodėl gyrė, o valdžia buvo labai santūri. Žaidimas aiškus: dabartinei valdžiai, kuri aiškina apie tai, kad reikia depolitizuoti specialiąsias tarnybas, jokiu būdu negalima parodyti, kad tai yra jų žmogus.

O politikos užkulisiuose aiškiai kalbama, kad ši kandidatūra buvo derinama su Rasa Juknevičiene, kuri šiuo metu yra Krašto apsaugos ministrė. O jai yra pavaldus Antrasis departamentas (karinė žvalgyba ir kontržvalgyba), iš kurio ir ateina G.Grina. Tad valdantieji čia sužaidė puikų žaidimą.

Antra, opozicija tikriausiai balsavo todėl, kad nenorėjo priešintis Prezidentės valiai, o kartu parodyti, kad tam tikrais atvejais galima sutarti. Be to, dabartinė opozicija nori suformuoti alternatyvią koaliciją. O ši tikrai nebus galima be Prezidentės palaiminimo. Tad kam ją pykdyti anksčiau laiko?

Tačiau šis balsavimas yra ypatingai naudingas dabartinei koalicijai ir Tėvynės sąjungai. Juk kai buvo derinama ši kandidatūra, duodu 99 procentų, kad tiek premjeras Andrius Kubilius, tiek R.Juknevičienė prezidentei Daliai Grybauskaitei pažadėjo, jog Seimas patvirtins jį. Taip dabar ir įvyko. Ir su kokius triumfu. Vadinasi, Tėvynės sąjunga turės tvirtą argumentą prezidentūroje: štai dėl rimtų sprendimų mes sugebame konsoliduoti daugumą. Ir dar kokią! Tad, miela Prezidente, prašome remti mūsų koaliciją. Esu įsitikinęs šimtu procentų, kad šiuos kozirius Tėvynės Sąjunga tikrai išnaudos.

www.tinklink.lt

2010.04.02

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.