Ką Vokietijos laikraščiui pasakė Lietuvos užsienio reikalų ministras


Slaptai.lt pateikia keletą labiausiai įsiminusių ištraukų iš Lietuvos užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio interviu, duoto populiariam Vokietijos laikraščiui – “Frankfurter Allgemeine Zeintung”. Šis leidinys daug dėmesio skiria padėčiai Ukrainoje ir Baltarusijoje nušviesti, Europos Sąjungos santykiams su Rusija detalizuoti ir išsiaiškinti, kokios ekonominės bėdos slegia Lietuvą.

„Baltarusija ir Ukraina vis dar smarkiai skiriasi viena nuo kitos. Tuo metu, kai Baltarusijos vadovai sąmoningai gabalas po gabalo pardavinėja šalies suverenitetą Rusijai, Ukraina yra valstybė, kuri nori išlikti valstybe. Blogai yra tai, kad oficialiojo Kijevo vykdoma vidaus politika sunkiai derinasi su europiniais standartais. Čia mes, europiečiai, turime būti vieningi, kokie esame Baltarusijos atžvilgiu.

Ukrainai turi būti taikomas bet koks įmanomas humanitarinis ir politinis spaudimas, kad kuo greičiau būtų sureguliuota padėtis, susijusi su opozicijos lydere Julija Tymošenko. Mes turime išaiškinti, kad asociacijos sutartis su Ukraina bus ratifikuota Europos Sąjungoje tik tada, kai elgesys su opozicijos lyderiais ir rinkimų rezultatais atitiks demokratines normas (…).

Baltarusijos atžvilgiu nesu toks optimistas. Aš nematau jokių naujų idėjų elgesyje su žmonėmis ir su režimu, kuris yra absoliučiai nepatikimas. Viskas, ką mes galime padaryti, tai rodyti dėmesį Baltarusijos piliečiams ir remti įvairius demokratinius judėjimus (…).

Vladimiras Putinas Rusijoje visą laiką buvo valdžioje, nepriklausomai nuo to, kokį postą užėmė – premjero ar prezidento. Todėl Europos Sąjunga pirmiausiai turi siųsti vienybės signalą. ES su Rusija privalo kalbėti vienu balsu. ES neturėtų daugiau toleruoti tokios dvišalės politikos su Rusija, kokią vykdė atskiros valstybės. Tai kenkia ES – ar tai būtų žmogaus teisių klausimai, ar derybos dėl partnerystės ir bendradarbiavimo sutarčių (…).

Fiskalinės drausmės pakto priešininkai laikosi stručio politikos: laiko galvą smėlyje ir nemato, kas vyksta aplink. Mes remiame Vokietijos poziciją. Kovo pradžioje pasirašytas paktas numato konkrečias žaidimo taisykles visoms valstybėms, pirmiausiai, žinoma, euro zonos narėms. Mes manome, kad vienintelis kelias – gerai skaičiuoti ir neišleisti daugiau pinigų, negu uždirbi (…). Mums daugiau patrauklus ne pats euras, o kriterijai, kuriais remiantis šalis gali tapti euro zonos nare. Fiskalinės drausmės paktas sugriežtina šiuos kriterijus (…).

Nuotraukoje: Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis.

“Frankfurter Allgemeine Zeintung”

2012.05.15

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.