Kada visuomeninis judėjimas tampa politika? Riba labai trapi


Gavau elektroninį laišką su pranešimu spaudai – kvietimu. Vėliau man net paskambino laiško autorius su prašymu pasirūpinti, kad šiame renginyje sudalyvautų žiniasklaida ir žurnalistai.

Kadangi Lietuvos žurnalistų sąjunga nedalyvauja politikoje ir nėra politinė organizacija, todėl mandagiai pasiūliau tiesiogiai bendrauti su redakcijomis ir žurnalistais siunčiant jiems informaciją apie renginį. Tai yra kiekvienos redakcijos apsisprendimo reikalas, kiek, kaip ir kas nušvies tą renginį.

Tačiau šiuo atveju man pasirodė įdomi pati akcija ir jos tikslas (ai). Aš asmeniškai aiškiai ir nesupratau, ko konkrečiai siekiama šia akcija ir ar tai nėra tik PR triukas, kuriuo bus bandoma paskleisti visuomenei kokią nors koduotą mintį?

Pavyzdžiui, kad visi teisininkai yra niekšai ir jie yra klanas. Man, atvirai, pasakius, ši akcija labai panaši būtent į tokią “antiteisininkų” viešo nukryžiavimo priemonę.

Tokios mintys kyla atidžiai perskaičius patį pranešimo tekstą:

Dėmesio, palaikymo akcija
2010-08-14

Š.m. rugpjūčio 16 d., pirmadienį 13 val. renkamės prie LR Seimo į akciją. Čia Asociacija Jungtinis demokratinis judėjimas kartu su “Drąsiaus kelio” ir kitomis NVO sieks atkreipti visuomenės ir žiniasklaidos dėmesį į tai, kad teisėsaugininkų klanas pereina į atvirą puolimą prieš visuomenę ir ją atstovaujančius ir ginančius Seimo narius. Mat tą pačią dieną, 14 val. Seimo komisija, vadovaujama teisininko, socialdemokrato Juliaus Sabatausko svarstys Seimo narius: Saulių Stomą, Rytą Kupčinską, Gintarą Songailą, Aureliją Stancikienę ir Kazimierą Uoką už tai, kad, esą jie daro neteisėtą poveikį teisėsaugos organams.

Tuo tarpu mūsų, rinkėjų ir NVO atstovų nuomone, šie Seimo nariai atstovauja, gina visuomenės interesus ir išreiškia daugumos visuomenės valią ir nepasitikėjimą Lietuvos teisėsauga. Didžiausias neigiamas poveikis teisėsaugai daromas iš korumpuotų, nusikalstamų oligarchinių klanų pusės ir šito, deja, jokia Lietuvos valdžios institucija kol kas ‘”nemato” ir “negirdi”, o jeigu ir pakalba apie tai ir pakeičia prokuratūrų vadovus, bet ta pati nusikalstama teisėsaugos sistema, su sovietmečio tradicijomis ir to meto tardytojais išlieka.

Kviečiu prisijungti su savo atributika ir plakatais neabejingas mūsų visų likimui visuomenines organizacijas ir pavienius piliečius.

Pagarbiai,
Rūta Zabielienė, Kauno JDJ pirmininkė

Man kol kas sunku suprasti, kuo tokios akcijos virs vėliau ir ar dalis tokių judėjimų ir “kelių” propaguotojų nebandys patekti į miestų tarybas ar Seimą? Gyvenimas parodys.

Bet kol kas vis tiek tokios akcijos labai panašios į politines rinkimines kampanijas, nes jau pareiškime vieni politikai išaukštinami, kiti smerkiami dėl veiklos, kuri jokių konkrečių rezultatų dar neparodė. Rezultato nėra, o vertinimas jau pateikiamas viešai.

Nuotraukoje: straipsnio autorius Dainius Radzevičius, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas.

www.dainius.org

2010.08.18

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.