Kai tyla – negera byla


Lietuvos Laisvės kovotojų sąjungos valdybos pirmininkas ir Lietuvos Sąjūdžio pirmininkas 2012-02-13 kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentę, Teisingumo ministrą, Generalinį prokurorą ir Aukščiausiojo teismo pirmininką dėl LR Parlamento gynėjo Šarūno Paberalio nepagrįsto apkaltinimo žemiau pateikiamu laišku.

Kėdainių teisėjas V. Kondratjevas 1999 m. gruodžio 22 d. pasirašė nuosprendį ir nuteisė Š. Paberalių dėl eismo įvykio, kurio jis nepadarė. Iki teismo nuosprendžio ir po to buvo bandoma su Š. Paberaliu susidoroti fiziškai, dėl ko jis turėjo pasitraukti į JAV. Jis buvo „medžiojamas“ kaip didžiausias nusikaltėlis. 2008 m. pagal teisėjo V. Kondratjevo parengtus dokumentus buvo ieškomas per Interpolą.

Jo nuotraukos šmėžavo greta Zamolskio ir kitų baisių žmogžudžių, prievartautojų, narkotikų platintojų. 2010 m. rugpjūtį Š. Paberalius buvo suimtas ir beveik metus praleido Čikagos kalėjime. Tik JAV Federalinis teismas, išnagrinėjęs Kėdainių teismo bylą, 2011-05-31 atmetė LR Generalinės prokuratūros prašymą dėl Š. Paberaliaus ekstradicijos ir paleido jį į laisvę. Teismas konstatavo, kad tai, ką Lietuva pateikė kaip sunkius Š.Paberalio nusikaltimus, JAV būtų traktuojama kaip smulkūs nusižengimai.

Š. Paberalius buvo persekiojamas neteisėtai ir nepagrįstai konstatavo įžymus JAV advokatas Povilas Žumbakis ir Kovo 11 akto signataras, advokatas Kazimieras Motieka. Teisėjo V.Kondratjevo sukurptas, kaip manoma, pagal išankstinį užsakymą, nuosprendis diskreditavo Lietuvos teisingumą tarptautiniu lygiu.

Šiuo metu Parlamento gynėjas, drąsus žvalgas su žmona gyvena laisvėje, tačiau neramus dėl savo ateities: Kėdainių teismo nuosprendis ir Interpolo paieška iš Lietuvos pusės neatšaukti.

Lietuvos Laisvės kovotojų sąjunga, Lietuvos Sąjūdis ir kitos patriotinės organizacijos rėmė partizano dukros, gydytojos Teresės Paberalienės sūnų Šarūną nuo neteisėto ir nepagrįsto apkaltinimo, todėl džiaugiasi jo laisve.

Minima byla rado atgarsį Rasos Kalinauskaitės straipsnyje „Teisėjas lemtis“ 2012 m. sausio 23 d. „Lietuvos žiniose“, radijo ir televizijos laidose.

Prašome peržiūrėti Kėdainių teismo byla prieš Šarūną Paberalių ir atšaukti Interpolo paiešką, kad jauna šeima būtų rami dėl savo ateities.

JAV Federalinio teismo, išnagrinėjusio Kėdainių teismo bylą, atmetusio LR Generalinės prokuratūros prašymą dėl Š. Paberaliaus ekstradicijos ir paleidusio jį į laisvę, turėjo tapti rimtu signalu mūsų teisėsaugai, tačiau mūsų teisėsauga iki šiol tyli. Šiuo atveju tyla – negera byla.

Nuotraukoje: straipsnio autorius Algimantas Zolubas.

2012.02.18

print

Vienas komentaras

  • Pradėjusi eiti partizanų keliais ‘uo7metu ,minu juos iki siolei Persekiota sovietmečiu dėl Tevo-Lietuvos karininko, partizanų vado ,esu persekiojama ir Laisvėje už sūnų ,pasiryžusi tęsti Senelio Kelią Nebeieskau teisybės:,jos NEBERA Atidaviau gyvenimą ZMONEMS ir džiaugiuosi ,grįžusi į Tėviškę atgultti Šeimos kape su Tėvais ir Seneliais ,Ramybėje ,nes visos Šeimos gyvenimas buvo atiduotas Lietuvai

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.