Kaimyninių šalių skolos „Gazpromui“ pasiekė naujų aukštumų


Rusijos Federacijos leidinys „Vedomosti“ rašo, kad RF kompanija „Gazprom“ 2011-ųjų metų pabaigoje suskaičiavo ne tik gerokai padidėjusį pelną, bet ir išaugusias kaimyninių šalių skolas, kurios tuo metu siekė 6,4 mlrd. JAV dolerių.

Žiniasklaidos duomenimis, buvusių sovietinių respublikų skola kompanijai „Gazprom“ per praėjusius metus išaugo apie 36 proc.

Pagrindinis rusiškų dujų pirkėjas ir vartotojas – Ukraina – per 2011 m. laikotarpį nupirko dujų už 12,4 mlrd. USD, o jos skola kiek sumažėjo ir siekė apie 18 proc. (2010 m. – 20 proc.). Per ta patį laikotarpį Baltarusija nupirko dujų už 5,2 mlrd. USD, tačiau jos skola išaugo iki 18 proc. (2010 m. – 12 proc.).

Ekspertų nuomone, susikaupusi Baltarusijos skola už suvartotas dujas tapo nebeaktuali, nes kompanija „Gazprom“ įsigijo visus 100 proc. Baltarusijos bendrovės „Betransgaz“ akcijų ir faktiškai ją perėmė į savo rankas.

Pažymima, kad daugiausia problemų dėl neapmokėtų sąskaitų „Gazprom“ turi su Moldova ir nepripažinta separatistine Moldovos dalimi – Padnestre. Žurnalistai tvirtina, kad Moldovos skola net 3 kartus viršija tiekiamų dujų metinę kainą. O kaina siekia apie 1 mlrd. JAV dolerių. 

Parengta pagall vedomosti.ru publikacijas.

2012.07.15

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.