Kaip rusai Kamčiatkoje raudonuosius ikrus naikino…


Kamčiatkoje gamtos apsaugos patruliai, lydimi policijos, OMON ir FSB atstovų, surengė parodomąją akciją: į specialiai iškastą griovį suvertė tūkstančius kilogramų valgymui paruoštų brangių raudonųjų ikrų, juos padegė, paskui, kas nespėjo sudegti, užvertė žemėmis.

Raudonieji  ikrai buvo konfiskuoti iš Kamčiatkos brakonierių. Tiesa, iš brakonierių radonuosius ikrus atėmęs inspektorius irgi pasielgė nesąžiningai – bandė juos saugiai paslėpė savo namuose.

Kai aplinkiniai sužinojo apie inspektoriaus neteisėtus veiksmus, laimikį atėmė ir iš valstybės interesus pamynusio pareigūno.

Kas nutiko vėliau? Užuot brangųjį turtą panaudoję pagal paskirtį, pavyzdžiui, pamaitinę alksančius vaikų namų auklėtinius, skurstančius pensininkus ar sergančius ligonius, rusų pareigūnai nutarė ikrus … sunaikinti.

Rusų pareigūnų barbariškumas (o gal – idiotiškumas, kvailumas?) užfiksuotas nuotraukose. Manoma, kad net 14 tonų ikrų buvo aplieta benzinu, sudeginta arba sumaišyta su žemėmis. O tai – 14 milijonų rublių arba pusė milijono JAV dolerių.

Manoma, kad pusę milijono dolerių per metus Kamčiatkoje „užkala“ maždaug 40 narių turinti brakonierių artelė. Kodėl vyrai brakonieriauja: niokoja unikalią Kamčiatkos gamtą, naikina žuvis? Ogi Kamčiatkoje nėra jokio kito darbo, išskyrus brakonieriavimą. Jeigu nori išgyventi, privalai brakonieriauti. Nebrakonieriausi – mirsi badu.

Taigi Rusija – tikrai keista šalis. Unikalius gamtos išteklius naikina visi: ir brakonieriai, ir gamtos inspektoriai. O vaikai, pensininkai, ligoniai – badauja.

2015.12.20; 03:15

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.