Kaip rusų kibernetinis nusikaltėlis bandė „pakišti“ amerikietį žurnalistą


Brianas Krebsas – žymus žurnalistas, jo specializacija – kibernetinių nusikaltėlių demaskavimas. The Guardian spausdina ištrauką iš jo tinklaraščio, kuriame jis aprašo rusų programišiaus keršto planą.

Per pastarąjį pusmetį fanai demonstravo „meilę“ B.Krebsui įvairiausiais būdais, sakoma straipsnyje: skambino į policiją pranešti, kad jo namuose laikomas įkaitas; ėmė jo vardu 20 tūkst. dolerių kreditą, pervedė į jo sąskaitą lėšas iš išlaužtų PayPal sąskaitų ir apmokėjo jo sąskaitas už kabelinę televiziją vogtomis kredito kortelėmis…

Tačiau paskutinis atvejis pranoko visus kitus. Rusakalbio forumo thecc.bz, skirto sukčiavimui internete ir asmens duomenų vagystėms, administratorius, pasivadinęs Flycracker‘iu, nusprendė B.Krebso vardu įsigyti heroino ir pristatyti jį žurnalistui į namus paštu. 

Birželio 14 dieną Flycracker‘is atidarė naują forumo šaką „Krebso fondas“. „Bachurai, dabar paaiškėjo, kad Bajanas Krebsas narkomanas ir jam mirtinai reikia horoindozės, – parašė piktadarys (vertime pasistengta apytikriai išsaugoti leksiką ir rašybą). – Gelbėkim Brajaną nuo žiaurių heroino lūžių, ir pasaulis taps šiek tiek geresnis!“ – pridūrė Flycrcker‘is.

Programišius atidarė sąskaitą mokėjimo sistemoje Bitcoin, į kurią bendromis pastangomis forumo nariai pervedė apie 200 dolerių. Paskui Flycracker‘is nupirko už tuos pinigus 12 pakelių heroino B.Krebso vardu per elektroninę Silk Road prekybą anoniminiame tinkle Tog ir užsakė pristatyti jam namo.

„12 maišelių su heroinu jau pakeliui, – sudaręs sandėrį parašė piktadarys, – pažiūrėkit kas nors skambutį kaimynų vardu su įrašu“.

Kadangi B.Krebsas seniai domėjosi tuo forumu ir sekė „operacijos“ eigą nuo pradžios iki galo, jis iš anksto perspėjo apie rengiamą operaciją FTB ir vietinę policiją, ir programišiaus sumanymas žlugo, pranešama publikacijoje.

Šaltinis: The Guardian

2013.08.17

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *