Kaip susiklostė buvusio karinės žvalgybos pareigūno Artūro Dalinkevičiaus likimas?


2005-aisiais metais ėjusiame savaitraštyje “Laikas” buvo paskelbtas Gintaro Visocko straipsnis “Emigrantas ragina palikti Lietuvą”.

Tai – pokalbis su buvusiu Lietuvos karinės žvalgybos ir kontržvalgybos pareigūnu Artūru Dalinkevičiumi, kuris emigravo iš Lietuvos 2004-ųjų rudenį.

Straipsnyje rašyta, jog prieš išvykdamas į Didžiosios Britanijos miestą Northamptoną Artūras Dalinkevičius dirbo Vadovybės apsaugos departamente bei Antrajame operatyvinių tarnybų  departamente (AOTD) prie Krašto apsaugos ministerijos. Žurnalistas G.Visockas teigė, kad nors pašnekovas kategoriškai atsisakė kalbėti apie ankstesnes savo darbovietes, jam vis dėlto pavyko sužinoti, kodėl Artūras Dalinkevičius buvo priverstas pasitraukti iš karinės žvalgybos ir kontržvalgybos. Publikacijoje užsiminta, jog minėtame departamente A.Dalinkevičius dirbo apie trejetą metų.

Pasitraukti savo noru departamento vadovybė privertė A.Dalinkevičių, kai šiam nebuvo išduotas leidimas dirbti darbą, susijusį su slaptais ir visiškai slaptais dokumentais. Manoma, kad leidimas dirbti su visiškai konfidencialia informacija neišduotas po vieno ar kelių skundų, esą A.Dalinkevičius – nepatikimas. Tai, kad suabejota elektronikos, fizikos specialisto lojalumu Lietuvos valstybei, tarsi byloja, jog vyriškis buvo tikrintas melo detektoriumi (melo detektoriaus rodmenys – neutralūs).

Kai kurie išstumtąjį žvalgybininką pažįstantys kolegos tvirtino, jog su A.Dalinkevičiumi susidorota visai ne todėl, kad jis nepatikimas ar nelojalus valstybei. Tiesiog kam nors reikėjo jo einamų pareigų. Arba kas nors stengėsi įsiteikti vadovybei rašydamas jokiais rimtais faktais nepagrįstus skundus.

Maždaug prieš penketą metų žurnalistas G.Visockas rašė, jog “AOTD vadovybės logika išties sveiku protu nesuvokiama: Jankiškių gatvėje beveik trejetą metų dirba žmogus, kuriam, kaip vėliau paaiškėja, negalima patikėti valstybės paslapčių. Paskui tas pats, su slapčiausiais dalykais susipažinęs specialistas, nei iš šio, nei iš to išmetamas į gatvę be jokių socialinių garantijų, pensijų. Be duonos kąsnio paliekami ir jo šeimos nariai. Žodžiu, A.Dalinkevičius buvo tarsi stumte stumiamas lauk.”

Gal visuomenės aktualijų portalas Slaptai.lt galėtų papasakoti, kaip šiandien klostosi į Northamptoną išvykusio A.Dalinkevičiaus likimas? Jis vis dar dirba Didžiojoje Britanijoje? O gal jau grįžo namo? Taip pat būtų labai įdomu sužinoti, ar paaiškėjo tikrosios priežastys, kodėl jis buvo išstumtas iš Lietuvos karinės žvalgybos – kontržvalgybos?

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: Antrojo operatyvinių tarnybų departamento (AOTD) būstinė Vilniaus pakraštyje.

2010.10.23

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.