Kalinčio opozicijos aktyvisto laiškas, adresuotas CŽV


Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos administracijos kuruojamas valstybinis leidinys „Sovetskaja Belarus“ publikavo šiuo metu įkalinto opozicijos aktyvisto Andrejaus Gaidukovo laišką, adresuotą JAV centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) biurui Lietuvoje.

2012-ųjų metų lapkričio mėnesį A. Gaidukovas buvo sulaikytas, o vėliau nuteistas 1,5 m. laisvės atėmimo bausme už bandymą užmegzti ryšį su užsienio specialiosiomis tarnybomis ir tėvynės išdavystę. Minėtas Baltarusijos laikraštis tvirtina, kad laišką CŽV atstovams A. Gaidukovas bandė perduoti per savo draugą, kuris vyko į Vokietiją.

Publikuotame laiške teigiama, kad A. Gaidukovas ir jo bendrininkai Baltarusijoje norėtų organizuoti „informacines politines akcijas“, kurios galėtų nuversti esamą režimą. Opozicijos aktyvistas be konsultacijų dar pageidavo ir finansinės paramos bei išvardijo kodinių frazių variantus ryšiui su specialiųjų tarnybų pareigūnais palaikyti.

Laiške teigiama, kad A. Gaidukovas turėjo realią galimybę susitikti su CŽV agentais tiek Baltarusijos, tiek ir Lietuvos teritorijose. „Sovetskaja Belarus“ rašinyje A. Gaidukovas vaizduojamas kaip avantiūristas ir žmogus, siekiantis bet kokia kaina praturtėti. Rašinio autorius taip pat sako, kad CŽV minėto laiško originalą gavo. Tačiau CŽV vadovybė nepareiškė noro bendradarbiauti ir jokio atsakymo A. Gaidukovui nepateikė.

Informacijos šaltinis – www.belnovosti.by, www.sb.by.

2013.08.28 

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.