Kaliniai, siunčiantys grasinamuosius laiškus, lauks teismo verdikto


Šiaulių apygardos prokuratūra Šiaulių apygardos teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje grasinimais nužudyti, sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą ir terorizavimu kaltinami devyni asmenys.

Dauguma jų taip pat kaltinami turto prievartavimu, nepagarba teismui bei įžeidinėjimu, o vienas iš kaltinamųjų – ir melagingu pranešimu apie gresiantį pavojų.

Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad nusikaltimai buvo daromi nuo 2014 metų balandžio iki 2015 metų vasario mėnesio.

Grasinančio pobūdžio laiškus adresatai gavo tuo metu, kai kaltinamieji atlikinėjo laisvės atėmimo bausmes Alytaus, Pravieniškių pataisos namuose, Šiaulių tardymo izoliatoriuje bei Lukiškių tardymo izoliatoriuje-kalėjime.

Laiškai buvo siųsti Joniškio, Akmenės, Raseinių, Radviliškio, Kelmės, Telšių, Pakruojo rajonų apylinkės teismų teisėjams, Šiaulių apygardos teismo teisėjams, Kauno apygardos administracinio teismo teisėjams, Telšių, Šiaulių apylinkės prokuratūrų prokurorams, dviem antstoliams, Pakruojo miesto savivaldybės merui bei dienraščio "Šiaulių kraštas" darbuotojams.

Siunčiamuose laiškuose buvo grasinama nužudyti, panaudoti fizinį smurtą prieš laišką gavusį asmenį ir jo šeimą. Laiškų gavėjai buvo žeminami į juos kreipiantis necenzūriniais žodžiais, grasinant sugadinti turtą bei reikalaujant perduoti pinigų – nuo dviejų šimtų iki 100 tūkstančių eurų.  

Vienas iš laiškų buvo siųstas į Kelmėje esančią Šiaulių apylinkės prokuratūrą, kuriame buvo grasinama susprogdinti prokuratūros pastatą. Kitas laiškas buvo išteptas krauju siekiant įbauginti jo gavėją.

Byloje surinkti duomenys rodo, kad kaltinamieji, rašydami laiškus neketino vykdyti laiškuose nurodytų grasinimų. Daugeliui tai buvo tik būdas paįvairinti gyvenimą už grotų: būti perkeltiems iš vienos laisvės atėmimo įstaigos į kitą, norint pasivažinėti ar susitikti su kalinčiu pažįstamuoju.

Šiuos devynis kaltinamuosius pripažinus padariusiais nurodytas nusikalstamas veikas, gresia laisvės atėmimo bausmės prailginimas.

Informaciją pateikė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Gabrielė Gendvilaitė (Šiauliai).

2016.01.10; 09:42

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *