Kaliningrado srities apginklavimą S-400 įrengimais pavadino “neeiliniu įvykiu”


Akcinės bendrovės „Almaz Antej“ generalinis direktorius Vitalijus Neskorodovas, duodamas interviu „Moskovskij komsomolec“ laikraščiui, teigė, kad pirmuosius naujos kartos S-500 sistemos (sprendžiančios priešraketinės ir priešlėktuvinės gynybos uždavinius) pavydžius kariuomenė gaus 2017 metais.

V. Neskorodovas pažymėjo, kad šiuo metu pasibaigė tik šių sistemų techninio projektavimo etapas, o pirmieji atskirų sistemos dalių pavyzdžiai bus pagaminti 2012 metų pabaigoje.

Direktorius paneigė spaudoje anksčiau pasirodžiusią informaciją, kad Rusijos kariuomenė atsisakys S-300. Jis patikslino, kad S-300P jau seniai nebetiekiami kariuomenei, tačiau vykdoma kitų S-300 kapitalinio remonto ir modernizacijos programa.

Be to, V. Neskorodovas pasidžiaugė, kad nuo 2011 metų „Almaz Antej“ jau nebevėluoja tiekdama S-400 sistemas Rusijos Gynybos ministerijai. Jis pasidžiaugė, kad 2011 metų pabaigoje Baltijos laivyno vadovybei jau perduotas zenitinių raketų pulkas S-400. O tai – ne eilinis įvykis. Tai reiškia, kad „Kaliningradas tapo antruoju po Maskvos srities regionu, kuriame dislokuota šio pobūdžio pati naujausia Rusijos ginkluotė“, – tvirtino direktorius.

Anksčiau kariuomenei S-400 tiekdavo divizionais, o dabar iš karto perduotas pulko komplektas, ir nuo šiol tai taps taisykle“, – sakė jis laikraščiui “Moskovskij komsomolec”.

Parengta pagal “Moskovskij komsomolec” publikaciją.

2012.02.09

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.