Kaltinimai Moldavijos specialiosioms tarnyboms


Buvęs Moldovos Respublikos informacijos ir saugumo tarnybos (IST) darbuotojas atsargos papulkininkis Nikolajus Lupašku apkaltino dabartinius vadovus nekompetencija ir parsidavėliškumu užsienio šalių interesams.

Papulkininkio teigimu, dauguma IST darbuotojų – generolai ir pulkininkai – nėra profesionalai, ginantys nacionalinius interesus, o pasirenkami pagal „kūmos“ principą ir ištikimybę „partijos bosui“.

„Operatyvinių darbuotojų surinktą informaciją vadovybė naudoja asmeninėms reikmėms: parduoda, panaudoja šantažui, politiniam spaudimui ir panašiai. Šiandien IST vadovauja inspektorius, kuris dėl savo neprofesionalumo sufabrikuoja slaptųjų agentų bylas. Mums reikalinga IST, kuri tarnautų valstybei ir žmonėms, bet nebūtų parsidavę svetimšaliams aristokratai“, laiške rašo N. Lupašku.

O birželio 19 dieną Padnestyrės KGB specialiosios paskirties būrio kariai, apžiūrėdami vietovę, kurioje turėjo būti organizuojamas oficialus renginys, ir prezidento Jevgenijaus Ševčiuko kortežo vykimo maršrutą, aptiko sprogmenį. Apie tai ranešė Padnestrės KGB. Vyksta šio įvykio tyrimas.

Padniestrė – tai Moldovos teritorija, kurią byrančiai Sovietų Sąjungai pavyko jėga atplėšti nuo Kišiniovo ir įkurti marionetinę prorusišką respubliką. Padniestrę išlaiko dabartinis Kremlius. Padniestrės kaip savarankiškos valstybės nepripažįsta nė viena pasaulio valstybė.

Parengta pagal Interfaks, nr2.ru pranešimus.

2012.06.21

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.