KAM viceministras NATO kibernetinio saugumo konferencijoje pristatė Lietuvos patirtį


Krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza NATO kibernetinio saugumo konferencijoje NIAS  pristatė Lietuvos patirtį kibernetinio saugumo investicijų srityje.
 
„Tarptautinės grėsmės, ypatingai kibernetinio saugumo srityje, tampa vis sudėtingesnės. Kiekviena šalis ieško savo būdų, kaip su jomis kovoti, o pirmiausia, kaip didinti atsparumą joms. Atsižvelgiant į atakų mastą ir sudėtingumą, galima sakyti, kad Lietuva yra viena iš daugiausiai dėmesio kovai su jomis skiriančių šalių“, – sakė viceministras tarptautinės konferencijos diskusijoje „Kaip šalys prioretizuoja investicijas kibernetinio saugumo srityje“.
 
Pasak krašto apsaugos viceministro, Lietuva investavo į strateginius sprendimus, personalą ir procedūras, o pagal pasiektus rezultatus gali būti pavyzdžiu kitoms šalims.
 
„Subūrėme kompetentingų specialistų ratą, sukūrėme veikimo modelius, konsolidavome nacionalinius pajėgumus ir tuo pačiu imamės lyderystės tarptautiniu lygmeniu – vadovaujame ES Kibernetinių greitojo reagavimo pajėgų ir tarpusavio pagalbos kibernetinio saugumo srityje projekto kūrimui. Visa tai leido Lietuvai pakilti iš 57-os į 4-ą vietą pasauliniame kibernetinio saugumo indekse“, – pažymėjo E. Kerza.
 
Pristatydamas Lietuvos patirtį, viceministras diskusijos metu kėlė klausimus, ar iš tiesų kibernetinis saugumas yra ta sritis, kuri kainuoja daugiau, negu kuri nors kita sritis, pavyzdžiui, sveikatos, socialinės apsaugos ar švietimo, ir ar tikrai kibernetinė erdvė reikalauja papildomų investicijų.
 
Vizito Belgijoje spalio 15-16 dienomis E. Kerza taip pat planuoja susitikti su NATO, Europos Komisijos ir Europos Išorės veiksmų tarnybos pareigūnais.
NATO kibernetinio saugumo konferenciją NIAS organizuoja NATO komunikacijos ir informacijos agentūra. Šių metų pagrindinė konferencijos tema yra „Skaitmeninė transformacija: išmanios mašinos išmanesniems sprendimams“.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.10.16; 12:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.