Kanada išvijo dar vieną Rusijos diplomatą


Rusijos Federacijos ambasada Toronte buvo priversta pripažinti, kad iš Kanados į Maskvą grąžintas dar vienas šioje šalyje rezidavęs rusų diplomatas – Dmitrijus Gerasimovas.

Šią žinią paskelbė Stivenas Čeizas leidinyje “The Globe and Mail”. Šiek tiek anksčiau, šių metų sausio mėnesį, į Rusiją iš Kanados buvo priverstas sugrįžti ir karinis Rusijos atašė pulkininkas Sergėjus Žukovas. Minėtas kanadiečių leidinys primena, kad 2011-ųjų sausį kaltinimus dėl šnipinėjimo oficialusis Torontas pateikė ne tik keliems Kanadoje reziduojantiems rusų diplomatams, bet ir vienam saviškiui – Kanados jūrų karininkui.

Abiem atvejais Rusijos ambasados vadovai tvirtino, esą šnipinėjimas ir veikla, nesuderinama su diplomato statusu, čia – nieko dėti. Tiesiog pasibaigė minėtų Rusijos diplomatų komandiruotės Kanadoje terminai. Štai todėl jie iš grįžta į Rusiją.

Beje, per paskutiniąsias dvi savaites Kanados teritoriją paliko iš viso šeši rusų diplomatai. Žurnalistas iš “The Global and Mail” mano, kad jei ne visi, tai dauguma šių atvejų susiję ne su komandiruotės baigtimi, bet būtent su neleistina diplomatui veikla – šnipinėjimu.

Šių metų sausio 16-ąją Kanados jūrų žvalgybos leitenantui Džefriui Polui Deliliui iš tikrųjų pareikšti oficialūs kaltinimai, esą jis neleistinai perdavė slaptos informacijos vienai iš užsienio valstybių. Oficiali Kanados valdžia nepranešė, kokiai būtent valstybei šnipinėjo leitenantas. Bet po jo arešto Kanadą nedelsiant paliko keli rusų diplomatai.

Rusija iki šiol neigia bet kokį ryšį tarp Kanados leitenanto Dž.P.Delilio suėmimo ir rusų diplomatų skubaus išvykimo. Taip pat niekaip neaiškina, kodėl Rusijos ambasadą Kanadoje sausio 19-ąją netikėtai paliko Tatjana Steklova. Kanados vyriausybė taip pat atsisako pateikti smulkesnius paaiškinimus šiuo delikačiu klausimu.

Minėtas leidinys cituoja vieną buvusį Kanados vyriausybės atstovą, tvirtinantį, jog Kanada nenori bloginti santykių su Rusija, todėl rusų šnipus išvijo tyliai, be viešų suėmimų, be pareiškimų apie “personas non gratas”. Ir Kanada, ir Rusija bet kokia kaina siekia išsaugoti draugiškus tarpusavio santykius.

Tačiau kanadiečiai vis tik neleidžia rusų šnipams šalyje elgtis „tarsi savo kieme“.

Nuotraukoje: Kanados jūrų žvalgybos leitenantas Džefris Polas Delilis, kuriam pareikšti oficialūs kaltinimai, esą jis neleistinai perdavė slaptos informacijos vienai iš užsienio valstybių. 

Parengta pagal “.Globe and Mail”.

2012.02.03

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.