Kanados gėda


Print

Kiekvienais metais Kanados vyriausybė suteikia medžiotojams leidimus su kuoka mirties bausme nuteisti šimtų tūkstančių Grenlandijos ruoniukų. Mažylius nušauna, daužo kuoka arba metaliniu strypu, ir, užkabinę kabliais, velka juos, dar nepraradusius sąmonės, per ledo lytis.

Medžiotojai sumeta nugaišusius ar gaištančius ruoniukus į krūvas ir palieka pūti ant ledo lyčių, nes rinkoje nėra ruonių mėsos. Veterinarai, ištyrę ruoniukų skerdieną, įrodė, kad medžiotojai nuolat pažeidžia Kanados gyvūnų gerovės standartus.

Ruoniukai yra bejėgiai ir negali pabėgti nuo ruonių medžiotojų kablių. “Washington Post” straipsnyje ruonių skerdimas aprašomas taip: “Ruoniukai stengiasi įkvėpti gurkšnelį oro, kraujas teka jiems iš nosies, jie guli ant ledo lyties. Netrukus skerdikas pagalanda peilio ašmenis ir ruoniukas pajunta, kaip jo kailis po gabalėlį lupamas nuo liemens“.

Christian Science Monitor rašo: “Keli išsigelbėję ruoniukai yra mirtinai įbauginti, jie turi šliaužti per ruoniukų maitą, girdi jauniklių verksmą ir metalinės kuokos daužomos kaukolės traškesį, o skerdikų juokas aidi ant ledo lyčių”. Daugelis paskerstų ruoniukų yra 3 mėnesių arba jaunesni, jie dar nemoka plaukti ir neragavo kieto maisto.

Besiverčiančios ruonių kailiais pramonės duomenys rodo, kad dėl padidėjusios kailinių paklausos, ruoniukų nužudoma vis daugiau. 1972 m. JAV uždraudė dirbinių iš ruonio kailio pardavimą, todėl visi nešiojantys audinės, triušio, lapės ar kito gyvūno kailius yra atsakingi už sukurtą kailių industriją, kuri verčia Kanados medžiotojų klubą kiekvienais metais žudyti vis daugiau ruoniukų.

2009 metais Europos Sąjunga balsavo už tai, kad būtų sustabdyta gaminių iš ruonių ruonių kailių prekyba. JAV Senatas vienbalsiai priėmė 84-ąją rezoliuciją, kurioje raginama nedelsiant nutraukti kasmetinį ruoniukų skerdimą.

Pasakykite visiems, ką sužinojote apie žiaurų ruoniukų skerdimą Kanadoje ir paraginkite juos susisiekti su Kanados vyriausybe. Reikalaukime nedelsiant nutraukti šias žiaurias skerdynes.

2011.04.23


Prisijunkite prie diskusijos