Kanados karininkas nuteistas 20 metų kalėjimo už karinių paslapčių pardavimą Rusijai


Kanadoje Karinių jūrų laivyno karininkas Džeffris Dilailas federaciniame teisme nuteistas 20 metų kalėti už savo šalies išdavystę, parduodant karines paslaptis Rusijai, rašo “The Globe and Mail”.

Rūstus nuosprendis apstulbino 41-rių karininką. Tačiau griežtam nuosprendžiui pritarė valstybės kaltintojai ir ekspertai valstybės saugumo klausimais, kurie mano, kad tai pasitarnaus perspėjimu kitiems žmonėms, kurie pagalvoja apie šnipinėjimą kitų šalių naudai.

Kanados karo valdininkai taip pat svarsto išmokų sustabdymą mičmanui Dž.Dilailui ir darbo užmokesčio išieškojimą nuo karininko suėmimo momento praėjusiais metais.

Teisėjas Patrikas Kunnanas skelbdamas nuosprendį kreipėsi į Dž.Dilailą ne kitaip, o tik „išdavikas“. Teismas įvertino kaip nepagrįstus karinių jūrų pajėgų karininko aiškinimus, esą išduoti tėvynę jį pastūmėjo žmonos neištikimybė. Teisėjas pareiškė, kad Dž.Dilailas „racionaliai ir šaltai apskaičiavęs“ pasiūlė savo paslaugas Rusijai ir nuo 2007-ųjų metų maždaug per penkerius metus gavo iš Maskvos 23 apmokėjimus, kurių bendra suma – 71 817 dolerių. Teisėjui P.Kunnanui prireikė 40 minučių, kad perskaitytų visą verdiktą perpildytoje teismo salėje.

Kaltinamojo motina, duktė ir sesuo sėdėjo pirmoje eilėje, tačiau jokių emocijų į rūstų nuosprendį neparodė. „Gal toks sprendimas kai kam gali pasirodyti liūdnas, tačiau Kanados gyventojų požiūriu jis absoliučiai būtinas“, – baigė teisėjas.

Dž.Dilailui teks praleisti kalėjime 18 metų ir 5 mėnesius – jam įskaičiuotas laikas, kurį karininkas išbuvo areštinėje nuo suėmimo momento 2012 metų sausį. Prašyti paleidžiamas pirma laiko jis galės ne anksčiau kaip po šešerių metų. Teismas taip pat įpareigojo jį sumokėti 112 tūkstančių dolerių baudą – šiai sumai išmokėti Dž.Dilailas turės 20 metų laiko.

Ką konkrečiai karininkas pardavinėjo Rusijai, liko mįslė – jokių įrašų apie tai nėra.

Engla.co.uk nuotraukoje: į teismo posėdžių salę vedamas Džeffris Dilailas slėpdavo veidą.

Šaltinis: BFM.ru

2013.02.18

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *