Kandidatė į Suomijos prezidentus įtariama plagiatu


Suomija ruošiasi prezidento rinkimams. EPA – ELTA nuotr.

Juveskiulės universitetas atliks pirminį tyrimą dėl įtarimų, kad opozicinės Tikrųjų suomių partijos kandidatės į Suomijos prezidentus Lauros Huhtasaari magistro disertacijoje esama plagiato. Tai ketvirtadienį pranešė Suomijos naujienų agentūra STT.

Kaip sakė žurnalistams aukštosios mokyklos atstovai, tyrimo tikslas – „nustatyti, ar kaltinimai pagrįsti“. Šiame procese dalyvaus nepriklausomas ekspertas, bus išklausyta ir pati L. Huhtasaari.

Anot universiteto atstovų, šiaip jau tokie tyrimai gali trukti kelias savaites.

L. Huhtasaari darbas buvo ginamas 2003 metais Juveskiulės universiteto filiale Kokoloje.

Politikę plagiatu apkaltino Liberalų partijos sekretorius Tuomas Tiainenas. Jis savo tinklaraštyje pateikė trumpų ištraukų, kurios, anot jo, atrodo nukopijuotos iš kitų šaltinių. Pati L. Huhtasaari žiniasklaidos kompanijai „Lannen Media“ pareiškė, kad kaltinimai neturi jokio pagrindo, ir pavadino T. Tiaineno publikaciją „mėginimu apjuodinti ją paskutinę akimirką (prieš rinkimus)“.

Suomijos prezidento rinkimai įvyks sausio 28-ąją. Pirmalaikis balsavimas vyksta sausio 17-23 dienomis. Į aukščiausią postą valstybėje pretenduoja aštuoni žmonės, tarp jų – dabartinis prezidentas Saulis Niinisto.

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.01.19; 06:00

print