Kardinolo atsiprašymas – gandas?


Print

Žiniasklaidoje plačiai paskleista „žinia“, kad kardinolas Juozas Audrys Bačkis atsiprašė Kristinos Brazauskienės dėl nuostatos neleisti velionio, buvusio prezidento karsto įnešti į Katedrą.

Bačkis atsiprašė Kristinos, tačiau jis neatsiprašė dukrų ir anūkų.

Jis neatsiprašė visų žmonių, kuriuos įskaudino, – kalbėdama su LNK „Abipus sienos“ žurnalistais tvirtino velionio dukra Laima Mertinienė.

Panašu, kad eskaluojamas gandas. O gandas plinta neskatinamas, vežimu virsta iš skaldomo degtuko.

„Jis pasakė: „Atsiprašau, tai liks man ant sąžinės“. Kažką tokio panašaus“, – telefonu apie gautą atsiprašymą LNK žinių tarnybos laidai „Savaitės įvykio TOP 5“ sakė K. Brazauskienė.

Taip paskelbė liepos 2 d. ir DELFI, tik po pranešimo pavadinimo A. J. Bačkis atsiprašė padėjo klaustuką. Kitos žiniasklaidos priemonės „žinią“ jau skelbė be klaustuko.

Žodis atsiprašau nebūtinai reiškia prašymą atleisti, bet ir kreipinį, dėmesio atkreipimą ar net prieštaravimą: atsiprašau, jūs pametėte nosinaitę, atsiprašau, man su jumis ne pakeliui.

Žiniasklaidoje garsinamas „atsiprašymas“ panašesnis į prieštaravimą atsiprašyti, nei prašymą atleisti, nes tolimesnis sakinys tik patvirtina hierarcho krikščionišką, laikytiną atstovaujančia Bažnyčios sąžinei, nuostatą. Tokią nuostatą patvirtino ir tai, kad kardinolas nepakluso „mokytojų“, buvusio prezidento Valdo Adamkaus ir Prezidetės Dalios Grybauskaitės viešiems pamokslėliams.

Gandas plinta, randasi nauji Bažnyčios „mokytojai“.

Nuotraukoje: kardinolas Juozas Audrys Bačkis.

2010.09.09


Prisijunkite prie diskusijos