Karo akademijoje prisiekė Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų klausytojai


Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje prisiekė Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų klausytojai. Eimanto Genio nuotr.

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje šeštadienį vyko Lietuvos kariuomenės Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų (JKVM) klausytojų priesaikos ceremonija. Joje priesaikos žodžius ištarė 77 Lietuvos karo akademijoje Vilniuje ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje mokymuose dalyvaujantys kariai.
 
Šventėje, kaip praneša Krašto apsaugos ministerija, dalyvavo krašto apsaugos viceministras Žilvinas Tomkus, Lietuvos kariuomenės vadui atstovaujantis Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas plk. Linas Kubilius, Karo akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius, jos vadovybė, prisiekiančiųjų artimieji ir draugai.
 
„Agresiją sutramdo ne ginklai, o valia ir ryžtas. Jūs tai parodote prisiekdami, – kreipdamasis į JKVM pirmo kurso klausytojus kalbėjo krašto apsaugos viceministras Ž. Tomkus. – Jūs pasižadėjote sau, Lietuvos kariuomenei ir valstybei, įsipareigojote ginti jos laisvę ir nepriklausomybę. Sveikinu su šiuo pasirinkimu!“
 
Akademijos viršininkas plk. Juozas Kačergius, sveikindamas prisiekusiuosius įsiliejus į JKVM karių gretas, įspėjo juos, kad kario kelyje bus ne viena kliūtis ir kiekvieną jų reikės įveikti.
 
Krašto apsaugos savanorių pajėgų vadas plk. Linas Kubilius, perduodamas Lietuvos kariuomenės vado sveikinimą, priminė, kad priesaika kiekvieno asmens gyvenime neturi termino, kad kario priesaika visam gyvenimui jį įpareigoja ištikimai tarnauti savo šaliai ir tuo vadovautis.
 
Šiais metais Lietuvos valstybei prisiekė devintoji Lietuvos karo akademijos JKVM klausytojų laida, kurią sudaro studentai ir absolventai iš dvidešimt aukštųjų mokyklų, 2021 m. rudenį tarnybą pradėję Lietuvos karo akademijoje (56 klausytojai) ir Dragūnų batalione (21 klausytojas). Dar 3 JKVM pirmo kurso klausytojai jau buvo prisiekę anksčiau kaip kariai savanoriai, bazinių karinių mokymų dalyviai ar atlikę nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą.
 
Priesaikos metu buvo pristatytas ir geriausias JKVM klausytojas, kuriam buvo suteikta teisė visų prisiekusiųjų vardu pabučiuoti Akademijos vėliavą. Susumavus mokymosi rezultatus, juo išrinktas j. eil. Dominykas Rinkevičius iš Vilniaus.
 
Jaunesniųjų karininkų vadų mokymai – viena privalomosios pradinės karo tarnybos formų. Ją atliekantys 18–32 metų aukštųjų mokyklų studentai ir absolventai, pagal tarpukario Lietuvos tradicijas vadinami kariūnais aspirantais, įgyja pagrindinį karinį pasirengimą, išmoksta veikti karinio vieneto sudėtyje ir jam vadovauti.
 
Lietuvos karo akademijoje prisiekė Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų klausytojai. Eimanto Genio nuotr.

Jaunesniųjų karininkų vadų mokymai, kaip primenama KAM pranešime, buvo atnaujinti 2012 m., siekiant stiprinti šalies gynybinį pajėgumą – rengti karininkus (būrių vadus) Lietuvos kariuomenės rezervui, jai reikalingus specialistus, ugdyti Lietuvos Respublikos pilietį, pasirengusį atlikti konstitucinę pareigą – ginklu ginti savo valstybę.
 
Šiuo metu Vilniuje (Lietuvos karo akademijoje) mokosi 201 klausytojas, Klaipėdoje (Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione) – 79 klausytojai.
 
Jaunesniųjų karininkų vadų mokymai taip pat organizuojami ir Kaune – Divizijos generolo Stasio Raštikio Lietuvos kariuomenės mokykloje, kurioje mokosi daugiau kaip 200 JKVM klausytojų. Vasario 16-ąją Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje Kaune, švenčiant Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, kario priesaikos žodžius ištarė 68 JKVM pirmojo kurso klausytojai.
 
Sėkmingai baigusiems trejų metų kursą JKVM absolventams suteikiamas atsargos jaunesniojo karininko (leitenanto) laipsnis ir rezervo būrio vado kvalifikacija. Atsargos karininkai turi realias galimybes tarnauti Lietuvos kariuomenėje ir toliau siekti karininko karjeros.
 
Valentina Gudienė (ELTA)
 
2022.02.21; 03:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *