Karolis Broga. Buvęs Prancūzijos prezidento asmens sargybinis susimovė


Buvęs Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono asmens sargybinis Alexandreas Benalla žada artimiausiomis dienomis grąžinti diplomatinius pasus. Šiuo metu atliekamas tyrimas, nes įtariama, kad jis galėjo piktnaudžiauti šiais dokumentais, praneša naujienų agentūra dpa.

Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas. Žiniasklaida praneša, kad susimovė jo asmens sargybinis. EPA – ELTA nuotr.

Prancūzijos prokurorai paskelbė, kad teisminis tyrimas buvo pradėtas, paaiškėjus, kad A. Benalla naudojosi diplomatiniais pasais įvairiose Afrikos valstybėse, nors nebedirbo prezidentui.

„Galėjau suklysti pasinaudodamas tais pasais“, – A. Benalla sakė laikraščiui „Le Journal du Dimanche“.

Rugsėjį jis liudijo Senatui palikęs šiuos dokumentus savo darbo kabinete Eliziejaus rūmuose. Tačiau, pasak jo, pasai jam buvo grąžinti, ir jis juos pateikdavo oro uostuose, nes taip buvo patogiau, bet nesinaudojo jais verslo reikalais.

Pasak Užsienio reikalų ministerijos, buvęs prezidento asmens sargybinis liepą ir rugsėjį buvo raštu paprašytas grąžinti dokumentus.

Prokuratūra aiškinasi, ar A. Benalla pasus naudojo neteisėtai ir ar sudarė oficialaus pareigūno įspūdį.

Buvęs Prancūzijos prezidento asmens sargybinis pagarsėjo po to, kai vasarą prieš Darbo dienos demonstracijos dalyvius panaudojo jėgą ir, žiniasklaidai tai paviešinus, buvo priverstas pasitraukti iš pareigų. K

Informacijos šaltinis – ELTA

2018.12.31; 06:00

print