Kas antras 40-ies metų amžiaus Rusijos vyras neišgyvens iki pensijos


Sociologų duomenimis, kas antras 40 metų amžiaus Rusijos vyras neišgyvens iki pensijos, sakė archimandritas Tichonas.  Роспотребнадзор duomenimis, Rusijoje 33 proc. berniukų nuo 13 metų alkoholį vartoja kasdien. Tokių mergaičių yra 20 proc.  Dažniausiai – tai alus ir alkoholiniai kokteiliai. Dėl alkoholio sukeltų priežasčių kasmet Rusijoje žūsta apie 700 tūkst. žmonių. Pagrindinės priežastys: agresyvus alkoholio vartojimo primetimas per TV reklamą ir alkoholio super pasiekiamumas kainų atžvilgiu. Maskvoje alaus butelį galima įsigyti už 27 rublius, o provincijoje – ir už 20 rub.

Gazuotas vanduo kainuoja 35 rub., o sulčių paketas – 70 rub. Dvasininkas siūlė didinti baudas tiems, kurie pardavinėja alkoholį nepilnamečiams. ,,Šiuo metu už pirmą kartą bauda – 500 rub., o maksimalus dydis gali siekti 30 tūkst. Tuo metu, pavyzdžiui, Švedijoje žmogui, pardavusiam alkoholį nepilnamečiui, tektų sumokėti 60 tūkst. eurų ir pusę metų pasėdėti kalėjime. “Tai realus stimulas išspręsti šią problemą“, įsitikinęs dvasininkas.

Labiausiai klestinčioje Japonijoje kas 15 minučių įvyksta savižudybė. Gal todėl, kad čia nėra tikėjimo į asmeninį Dievą, o žmonės garbina 8 milijonus dievaičių?

Didžioji Britanija padovanojo $1.5 milijono Pietų Afrikai pirkti prezervatyvams. Atseit kovai su ŽIV ir AIDS.

Statistiniai duomenys skelbia, kad apie 30 proc. Rusijos aukštųjų mokyklų studentų vartoja arba yra bandę narkotikų. Vienoje iš prestižinių šalies aukštųjų mokyklų kasmet iš studijų pašalinama iki 10 proc. studentų dėl problemų, susijusių su kvaišalų vartojimu. Taip pat nurodoma, kad būtent priklausomybė nuo narkotikų tampa pagrindine priežastimi, dėl kurios jie išmetami iš studijų, interviu naujienų agentūra RIA Novosti sakė vyriausiasis Rusijos narkologas Eugenijus Briunas.

Švedijos socialistų vyriausybė ketina uždrausti namų mokyklas, praneša namų mokyklų draugija (Home School Legal Defense Association). Už vaikų mokymą namie grės kriminalinė atsakomybė. Išimtis bus daroma dar neapibrėžtoms ,,ekstraordinarinėms aplinkybėms.“ Švedijos namų švietimo draugijos prezidentas (Swedish Association for Home Education (ROHUS) Jonas Himmelstrand sako, kad namų mokykloms padėtis sparčiai blogėja. ,,Prieš 2 metus man tereikėjo gauti vietos savivaldos leidimą. Pernai mes laimėjome teismą, bet apeliacinis teismas buvo vyriausybės pusėje prieš namų mokyklas. Šiais metais pareigūnai tapo daug agresyvesni. Šeimos apdedamos baudomis ir kriminalinėmis sankcijomis.“ P.S. Jei TU parašysi žinutę į Švedijos ambasadą, bandydamas apginti prigimtinę tėvų teisę auklėti – šviesti vaikus pagal savo įsitikinimus, Dievas duos, gal tai padės apriboti valdžios apetitą kištis į šeimų reikalus.

Tabako milžinas Marlboro Philip Morris padavė Norvegiją į teismą už draudimą parduotuvėse išstatyti cigaretes.

Ash kviečia 5 proc. padidinti tabako kainą. Toks veiksmas sumažintų rūkančių vaikų skaičių ir padėtų suaugusiems mesti rūkyti.

BMJ savo straipsniu pasisakė už lytinių nusikaltėlių cheminę kastraciją.

Olandijos parlamentas gali greitai svarstyti savižudybių ir eutanazijos seniems gyventojams, kurie ,,pavargo nuo gyvenimo“ legalizavimo įstatymą.  Eutanazijos grupė „Of Free Will” jau surinko pakankamai parašų (virš 100 000), kad toks projektas būtų įtrauktas į svarstymus. Nors pagyvenę žmonės palaiko tokią idėją, Olandijos Karališkoji Medicinos draugija yra prieš.  Pagal 2002 m. eutanazijos įstatymą du daktarai gali leisti vykdyti eutanaziją pacientui, jei jis nepagydomas ir kenčia skausmus. 2009 m. buvo atlikta apie 2500 eutanazijų.

Už gyvybę organizacijų koalicija kreipėsi į JTO, primindama, kad JTO negali diktuoti abortų politikos suvereniai valstybei. ,,JTO yra sukurta ginti žmogaus teises, o ne mirties propagavimui“, – sakoma koalicijos pranešime.

Mokslininkai nustatė, kad negimęs vaikas reaguoja į moters nuotaiką priklausomai nuo to, kokio turinio filmą ji žiūri. Jie tampa tylūs, jei filmas liūdnas ir labai gyvi, jei filmas laimingas. Dr. Kazuyuki Shinohara su kolegomis iš Nagasakio universiteto Neurobiologijos departamentoparodė 10 savanorių nėščių moterų 5 minučių trukmės klipą su Julie Andrews iš miuziklo ,,Muzikos garsai“. Kitoms 14 moterų parodė ašaras spaudžiantį 5 minučių trukmės ištrauką iš 1979 Franco Zeffirelli filmo “The Champ”, kur berniukas verkia dėl tėvo mirties. Kartu buvo stebimi ir negimę vaikai. Išvada: stresas labai blogai atsiliepia vaikų vystymuisi. Tyrimą, kuris vadinasi „Fetal response to induced maternal emotions”, buvo atspausdintas “Journal of Physiological Sciences” 2010-ųjų sausio numeryje.

Šeimų skyrybos Didžiąjai Britanijai kainuoja £41.7 milijardų per metus. Tai apskaičiavo analitinė organizacija Relationships Foundation.

Didžiosios Britanijos konservatorių partija išspausdino ,,vaivorykštės sąrašą“  (“rainbow list”) iš 20 atvirų homoseksualų kandidatų. 11 iš jų sakė esantys ,,laimingi“, patekę į pirmąjį autorizuotą konservatorių partijos sąrašą. Sakoma, kad dar 7 troško patekti, bet šiuo metu dar nepasiruošę viešai atskleisti savo vardus.

Argentinos teisėjas Felix Igarzabal panaikino homoseksualų ,,santuoką“ tarp Damian Bernath, 39,  ir Jorge Salazar Capon, 43, kurią leido sudaryti kitas teisėjas. Igarzabal rėmėsi Argentinos Civilinio kodo 172 str., kuris sako, kad ,,pilną ir laisvą sutikimą asmeniškai išreiškia vyras ir moteris prieš pareigūną, kuris yra kompetentingas jį patvirtinti. Tai yra būtina santuokai sudaryti.“  Lesbiečių gėjų, biseksualų ir transeksualų federacijos prezidentė Maria Rachid žadėjo sprendimą skųsti Aukščiausiam teismui.

Indija. Kovo 8 dienos proga paskelbtas raportas apie moteris: „Power, Voice and Rights: A Turning Point for Gender Equality in Asia and the Pacific.” Jame rašoma, kad dėl selektyvinių abortų Indijoje ir Kinijoje ,,prapuolė“ 85 milijonai niekada negimusių moterų.

Pro Vita, Nr. 11

2010.03.14

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *