Kas kaltas dėl azerbaidžaniečių žūties


Laidojami azerbaidžaniečių žurnalistai

Dabar aiškėja daugiau detalių, kas nutiko birželio 4 dieną kelyje į Susuzlug kaimą Kialbedžaro rajone (Azerbaidžanas). Tądien apie 11 valandą buvo susprogdintas automobilis, gabenęs Azerbaidžano žurnalistus. Sprogimo kaltininkė – prieštankinė mina. Būtent ant jos užvažiavus automobiliui gyvybių neteko azerbaidžaniečių žurnalistai Mageramas Ali ogly Ibragimovas ir Siradža Abyšova, dirbę Azertaq ir Az TV leidiniuose. Incidento metu žuvo ir žurnalistus lydėjęs Kialbedžaro rajono valdžios atstovas. Dar keturi žmonės, lydėję žurnalistus, – sužeisti.

Azerbaidžano specialiosios tarnybos įtaria, kad prieštankinė mina kelyje į Susuzlug kaimą buvo padėta visai neseniai, o ne prieš 2020-ųjų rudens įvykius. Tokius įtarimus yra pareiškęs Human Rights Watch atstovas Europai ir Centrinei Azijai ponas Georgijus Gogija. Jei šie įtarimai pasitvirtintų, būtų galima teigti, jog tai – armėnų separatistų surengtas teroro aktas prieš taikius azerbaidžaniečius.

Apie šį incidentą rašė tokie tarptautinio pobūdžio leidiniai kaip TASS, Ria Novosti, gordonua.com, Haber Global, 24tv.ua, Bi Bi Ci.

O štai armėnų spaudoje, pavyzdžiui, lragir.am, demagogiškai tvirtinama, kad miną bus padėję patys azerbaidžaniečių kariškiai, siekiantys suversti kaltę Armėnijai.

Slaptai.lt informacija

2021,06.07; 10:00

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.