Kas nužudė Rusijos antifašistų lyderį Ivaną Chotorskį?


Lapkričio 16-17 dienomis Rusijos sostinėje Maskvoje ir kai kuriuose kituose Rusijos bei Ukrainos miestuose buvo minimos prieš metus nužudyto žymaus antifašistų lyderio Ivano Chotorskio, žinomo Kostolomo slapyvardžiu, mirties metinės. Lapkričio 16 dieną pagerbti I.Chotorskio atminimo prie jo kapo atvyko keli šimtai žmonių – buvę bendražygiai antifašistai, žmogaus teisių gynėjai, opozicinių jėgų aktyvistai.

Prie I.Chotorskio kapo atvyko ir žymūs opozicijos veikėjai: „Jabloko“ partijos vadovas S.Mitrochinas, judėjimo ,,Pirmyn“ koordinatorius, istorikas I.Budraitskis, žurnalistė ir dainininkė N.Boltianskaja, žurnalistas V.Kara-Murza, buvęs FSB pulkininkas, advokatas M.Trepaškinas, pogrindinės nacionalbolševikų partijos lyderis E.Limonovas, žymus dvasininkas, žmogaus teisių gynėjas G.Jakuninas.

Lapkričio 17 dieną Maskvoje surengtas I.Chotorskio mirties metinių minėjimas, jo dalyviai žadėjo siekti, jog šio opozicijos aktyvisto nužudymas būtų iki galo ištirtas. O Ukrainos mieste Černigove lapkričio 17-ąją įvyko vietos antifašistų organizuota demonstracija „I.Chotorskio atminimo maršas“, kuriame dalyvavo per 100 žmonių. Lapkričio 16 – 17 dienomis I.Chotorskio atminimui skirtos akcijos surengtos Sankt Peterburge, Penzoje, Krasnojarske, Surgute, Irkutske, Vladivostoke, Lvove, Odesoje.

26 metų Ivanas Chotorskis nužudytas 2009 metų lapkričio 16 dieną po 21 valandos savo namo laiptinėje. Į jį paleistos kulkos iš pistoleto buvo mirtinos. Antifašistų lyderis mirė vietoje. Šis brutalus nusikaltimas iki šiol neištirtas. Keliama versija, kad tarpusavyje yra susiję daug 2008 – 2010 metais įvykdytų nusikaltimų. 2008 metų pabaigoje įvykdytas žurnalisto M.Beketovo sunkus sužalojimas, 2009 metų sausio mėnesį įvykęs advokato M.Markelovo ir žurnalistės A.Baburovos nužudymas, 2009 metų lapkritį įvykdytas I.Chotorskio nužudymas, 2010 metų balandžio 12 dieną įvykęs Maskvos teisėjo E.Čuvašovo nužudymas. Rusijoje vis didesnę grėsmę kelia gausios fašistų grupuotės. Teigiama, kad fašistų grupuotėms priklauso per 60 tūkstančių narių. Su jais kovoja ir opozicijos protesto akcijose dalyvauja antifašistų judėjimai, kuriems priklauso per 35 tūkstančių narių.

Paskutiniame interviu, kurį davė likus savaitei iki mirties, į žurnalistės klausimą, ar reikalingos pastovios, nuolatinės masinės protesto akcijos, I.Chotorskis atsakė: ,,Taip, masinės akcijos labai reikalingos. Tai – viena iš kovos ir propagandos formų. Tokiose akcijose formuojasi tikrų aktyvistų branduoliai, paaiškėja kas yra kas. Matome, kas yra bailiai ir pažadukai, kurie po pirmos ar antros akcijos jau toliau nebedalyvauja, ir kas yra tikri, aktyvūs kovotojai prieš putinizmą – šią kruviną fašistinę sistemą“.

Rusiją valdantis kruvinas Kremliaus režimas naikina už laisvą žodį ir žmogaus teises kovojančius patriotus – nužudyta žymi žurnalistė A.Politkovskaja, politikas S.Jušenkovas, 2000 metais dėl persekiojimų iš Rusijos pabėgęs buvęs FSB pulkininkas, žurnalistas A.Litvinenka (nunuodytas Londone prieš ketverius metus), advokatas S.Markelovas…

Nuotraukoje: Rusijos teisėsauga moka išvaikyti taikius protesto mitingus, tačiau nesugeba išsiaiškinti, kas ir kodėl prieš metus nužudė Ivaną Chotarskį.

2010.11.21

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.