Kas taps naujuoju Lietuvos banko pirmininku?


Balandžio 7 dieną baigiantis dabartinio Lietuvos banko (LB) valdybos pirmininko Vito Vasiliausko kadencijai, Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas sako, kad nerimą kelia, jog nei formaliai, nei neformaliai nevyksta diskusijos apie jokį kandidatą į šią poziciją.
 
„Šiuo metu turime situaciją, kai liko mažiau nei 4 savaitės (iki kadencijos pabaigos – ELTA), ir nei formaliai, nei neformaliai mes negirdime apie jokį kandidatą ir nebuvo jokios konkrečios kalbos. Jeigu žiūrėtume ankstesnę V. Vasiliausko patirtį 2011 metais, (…) tuo metu neformali procedūra buvo pradėta prieš gerą mėnesį ir formali procedūra užtruko dar papildomas 17 dienų“, – laidoje „Delfi tema“ pirmadienį sakė M. Majauskas.
 
„Šioje situacijoje galime būti įsprausti į kampą, kai turėsime ypatingos skubos tvarka priimti sprendimą arba galbūt prašysime prezidento pratęsti V. Vasiliausko kadenciją bent mėnesiui ar keliems, kad turėtume pakankamai laiko viešai diskusijai“, – pridūrė M. Majauskas.
Jis taip pat kėlė klausimą dėl atstovavimo Lietuvai Europos Centrinio Banko (ECB) valdančiojoje taryboje.
 
„(…) Preliminariais duomenimis, kalbantis su Lietuvos banku, banko teisės grupės vadovu, panašu, jog nesant V. Vasiliauskui, niekas (LB – ELTA) negalėtų atstovauti valdančiojoje ECB taryboje, ir tai būtų rimta reputacinė žala Lietuvai, nes nesant vadovo jo negali pavaduoti pavaduotojai, kurie yra paskirti pavaduoti tą konkretų vadovą. Balandžio 7 dieną V. Vasiliausko kadencija baigiasi ir čia mes galime turėti labai nemalonią situaciją, kai balandžio pradžioje vyksiančioje ECB valdančiojoje taryboje mes neturėsime Lietuvai ir LB atstovaujančio žmogaus“, – sakė M. Majauskas.
 
Prezidentas Gitanas Nausėda yra sakęs, kad į LB valdybos pirmininko poziciją bus svarstomi keli kandidatai. Šalies vadovas taip pat yra užsiminęs, kad vienas iš galimų kandidatų yra jo vyriausiasis patarėjas ekonominės ir socialinės politikos klausimais Simonas Krėpšta.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.15; 14:04
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.