Kas teisus: prokuroras Algimantas Kliunka ar Eglės Kusaitės artimieji


Parlamentaras Saulius Stoma birželio 11-ąją Seime surengė specialią spaudos konferenciją, kurioje bandyta išsiaiškinti, ar Lietuva nepažeidžia žmogaus teisių, narpliodama keistą Eglės Kusaitės bylą. Ar mergina susijusi su teroristinėmis organizacijomis, ar išties ketino susisprogdinti Rusijoje, ar mūsų teisėsauga neperlenkė lazdos, neleisdama su įtariamąja susitikti net kunigui? O gal ši byla sukurpta tam, kad mūsų specialiosios tarnybos galėtų pasigirti bent minimaliais pasiekimais? Suprask: nepajėgiame gaudyti tikrų nusikaltėlių, tad sugausime bent jau tariamą nusikaltėlį…

Savo poziciją dėl E.Kusaitės sulaikymo aplinkybių išdėstė Lietuvos generalinės prokuratūros atstovas Algimantas Kliunka ir Eglės įtariamieji. Prokurorui A.Kliunkai teko pripažinti, jog į Lietuvą buvo atvykę Rusijos slaptųjų tarnybų agentai, kuriems mažiausiai vieną kartą leista dalyvauti E.Kusaitės apklausoje. Tad žurnalistams kilo klausimų, kodėl Lietuva taip nuoširdžiai talkina Rusijos federalinei saugumo tarnybai FSB? Gal tikrieji E.Kusaitės bylos užsakovai – Rusijos teisėsauga? Juk pastaruoju metu rusiškoje spaudoje itin daug negatyvių publikacijų apie lietuvius kaip potencialius teroristus, nekenčiančius Rusijos.

Spaudos konferencijoje taip pat dalyvavo kunigas Robertas Grigas, Lietuvos tautinių bendrijų tarybos pirmininkas Mahiras Gamzajevas ir Lietuvos žydų bendruomenės tarybos narys Vitalijus Karakorskis. Konferencijos svečiai pastebėjo, jog Lietuvoje šiandien kažkas specialiai kursto antimusulmoniškas, antiislamiškas nuotaikas.

{wmv}video_397{/wmv}

2010.06.13

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.