Kastytis Stalioraitis. Atminimo lenta Jonui Noreikai – buvo ir bus !


Kastytis Stalioraitis. Slaptai.lt nuotr.

Brangūs Lietuvos žmonės, Lietuvoje ir užsienyje esantys, neišskiriant tautybės! Atminimo lenta Jonui Noreikai – Generolui Vėtrai Mokslų Akademijos Vrublevskių bibliotekos sienoje buvo ir bus.

Ankstesnės Vilniaus miesto Tarybos nutarimas Lentą pritvirtinti prie Bibliotekos sienos galioja, niekas to nutarimo neatšaukė, kaip ir neatšaukė Bibliotekos direktoriaus sutikimo tai lentai pritvirtinti prie Bibliotekos sienos. Tegul gerbiamas direktorius ramiai atostogauja ir nesuka sau galvos dėl teisingumo atstatymo.

O Vilniaus meras tiesiog palaikė senąją lentą savo asmenine nuosavybe ir ją pasiėmė. Ne visai legalu, bet vardan Lietuvos ir Vilniaus prestižo Lietuvos žmonės neaštrins situacijos, kad pasaulyje nenuskambėtų, kokį teisiškai beraštį merą išsirinko vilniečiai.

Lietuvos pilietė Faina Kukliansky (buvusi Kuklianskytė) jau neabejoja, kad šie įvykiai padarys žalos šalies įvaizdžiui, mat vien rugsėjį Lietuvoje lankysis aukšto lygio delegacijos iš JAV paminėti Lietuvos žydų genocido atminimo dieną.

Jonas Noreika – Generolas Vėtra. Slaptai.lt nuotr.

Tai, kad tie įvykiai padarys žalos Lietuvos pilietės F. Kukliansky įvaizdžiui, neabejoju. JAV delegacija, jei ji normali, tik gūžčios pečiais, sužinojusi, kad naciai už kolaboravimą su jais pasodino Joną Noreiką į Štuthofo konclagerį mirčiai, ir tik sąjungininkų, JAV dėka tąsyk jam tos mirties pavyko išvengti. Ir Lietuvos prestižas jų akyse tik pakils.

2019.09.06; 11:19

print