Kastytis Stalioraitis. Neužmirštuolės simbolis


Kastytis Stalioraitis. Slaptai.lt nuotr.

FB puslapiuose išsivystė, mano nuomone, nesveika polemika dėl Neužmirštuolės (gėlės), kaip simbolio, vartojimo, paminint Sausio 13-ąją. Neva jos vartojimas gręsia įprastinių valstybinių simbolių išstūmimu. Parašiau komentarų ir aš ta tema. Jų esmė tokia.

Tie, kurie smerkia Neužmirštuolę atlape tarsi svetimą simbolį, matyt, Sausio 13 dieną nebuvo nei prie TV bokšto, nei prie Seimo rūmų. Tiems, kurie buvo, ta diena asocijuojasi visų pirma su sužeistųjų skausmais, žūtimis ir mirtimis, po to – su laidotuvėmis. Visa kita – greičiau Dievo apvaizdos, o ne Tautos, ne Trispalvės nuopelnas. Galėjo viskas pasibaigti, kaip Baku 1990 metų sausį. Ne be reikalo kunigas Robertas Grigas suteikė prie Seimo rūmų susirinkusiems galbūt priešmirtinį visuotinį nuodėmių išrišimą.

Neužmirštuolė

Sausio 13 – valstybinė šventė, tik reikia matyti ir pabrėžti tą didžiulį jos skirtumą nuo Vasario 16, Kovo 11, Liepos 6 ir panašių švenčių prasmės, kuriose Neužmirštuolė tikrai keistai atrodytų.

Nežinau, iš kur į Lietuvą atkeliavo gana dažnas reiškinys – ant mirusiųjų kapo sodinti neužmirštuoles. Bet Neužmirštuolė lietuviui – tikrai mirusiųjų atminimo simbolis, ir jis visai nereiškia valstybinių simbolių išstūmimą. Minint Sausio 13-ąją šalia Neužmirštuolės juk niekas nedraudžia vartoti ir valstybinius simbolius.

2020.01.12; 06:00

print

7 komentarai

  • … „niekas nedraudžia vartoti ir valstybinius simbolius“. To dar betrūko, kaip gali net tokia mintis į galvelę ateiti?

  • Taip. Uzmarstuole – visai ne tas, kas valstybiniai simboliai.

  • Ponas Stalioraitis supainiojot neužmirštuoles su našlaitėm.

  • Minėti reikia pergalę, ne tik aukas. Jeigu reikėtų atskiro ženklo,galėtų būti laužo simbolis, kuris tuo metų mus telkė ir šildė, ir toji ugnis buvo kiekvieno širdyje, o ne ne kažkokia numirėlišką šalta gėlelė. Jokio ryšio su anų laikų įvykiais jį neturi, tai nevykęs dirbtinas konstruktas, ne daugiau. Galima klausti: o kodėl ne ramunė, ar rugiagėle?

  • Kaip visuomet Seimo Rūmų salėje šiandien, Sausio 13, buvo visa valstybinė atributika, kariai su Gedimino Stulpais, Trispalve ir Istorine su Vyčiu vėliavomis pražygiavo priešais garbingus tautiečius ir užsienio svečius. Kur matote problemą? Nepatinka Neužmirštuolė kieno nors atlape? Ir viskas? Norite uždrausti? Vladimiras Putinas tokio bandymo labai norėtų, siekiant suskaldyti patriotines jėgas Lietuvoje.

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.