Katalonijos europarlamentarai neteko imuniteto


Katalonija mini nacionalinę dieną, EPA – ELTA nuotr.

Buvęs Katalonijos prezidentas Carlesas Puigdemont‘as ir dar du jo bendražygiai kovoje už regiono nepriklausomybę nuo Ispanijos prarado europarlamentarų imunitetą. Europos Parlamentas pirmadienio vakarą balsavo už jų neliečiamybės panaikinimą, paskelbta antradienio rytą. Katalonams dabar gresia išdavimas Ispanijos institucijoms.
 
C. Puigdemont‘as ir buvęs jo sveikatos ministras Tonis Comínas po Madrido sustabdyto Katalonijos nepriklausomybės proceso 2017 metų spalį pasitraukė į Belgiją, kad išvengtų baudžiamojo persekiojimo. Buvusi Katalonijos kultūros ministrė Clara Ponsatí pabėgo į Škotiją. 2019-aisiais visi trys buvo išrinkti į Europos Parlamentą.
 
Ispanija kelerius metus nesėkmingai siekia jų išdavimo. Keli mėginimai jau nepavyko. Dėl europarlamentarų imuniteto belgų ir škotų tarnybos kol kas negalėjo svarstyti naujausių prašymų išduoti šiuos politikus.
 
Konservatoriai, socialdemokratai ir liberalai Europos Parlamente ragino savo parlamentarus per slaptą balsavimą balsuoti už imuniteto panaikinimą. Žaliųjų ir Kairiųjų frakcijos buvo prieš. Už prašymus panaikinti neliečiamybę galiausiai balsavo daugiau kaip 400 deputatų iš beveik 700, dalyvavusių posėdyje.
 
Ispanijoje politikams gresia griežtos bausmės. Čia likę Katalonijos nepriklausomybės šalininkai jau sulaukė iš dalies ilgų kalėjimo bausmių. Buvusiam Katalonijos viceprezidentui Oriolui Junquerasui, pavyzdžiui, skirta 13 metų laisvės atėmimo bausmė. Jis taip pat buvo išrinktas į Europos Parlamentą, tačiau dėl teistumo darbo pradėti negalėjo.
 
Tačiau ar  politikai iš tikrųjų bus išduoti, nėra aišku. Sausį antrosios instancijos Belgijos teismas atmetė dar vieno katalono, buvusio kultūros ministro Lluiso Puigo išdavimą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2021.03.09; 15:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *