Kaukėti vyrai sulaikė Baltarusijos Koordinacinės tarybos narį Maksimą Znaką


Baltarusijos saugumo pajėgos. EPA – ELTA nuotr.

Vienas paskutiniųjų viešumoje besireiškusių Baltarusijos opozicijos Koordinacinės tarybos prezidiumo narių, teisininkas Maksimas Znakas trečiadienį buvo sulaikytas kaukėtų vyrų, kurie jį išvežė nežinoma kryptimi, paskelbė jo kolegos.
 
M. Znakas buvo suimto buvusio kandidato į prezidentus Viktaro Babarykos teisininkas. Jis turėjo dalyvauti vaizdo konferencijoje, tačiau joje nepasirodė, o dalyviams išsiuntė žodį „kaukės“, pranešė V. Babarykos atstovai.
 
Pranešime teigiama, kad vienas įvykio liudininkas matė 39-erių M. Znaką, kurį keli kaukėti vyrai civilių drabužiais nusivedė į mikroautobusiuką ir išvežė.
 
Šiuo metu Baltarusijoje iš septynių Koordinacinės tarybos prezidiumo narių laisva yra tik 72-ejų Nobelio literatūros premijos laureatė Sviatlana Aleksijevič.
 
Baltarusijos saugumo pajėgos. EPA – ELTA nuotr.

Visi kiti nariai buvo sulaikyti arba priversti pasitraukti iš Baltarusijos. Pirmadienį Minsko centre buvo pagrobta viena iš opozicijos lyderių Maryja Kalesnikava, o antradienį paaiškėjo, kad ją bandyta išvežti į Ukrainą, tačiau ji suplėšė savo pasą, todėl nebuvo įleista ukrainiečių. Šiuo metu ji yra sulaikyta Baltarusijoje.
 
Koordinacinė taryba buvo sukurta užtikrinti taikų valdžios perdavimą po suklastotų rinkimų.
 
Vos tik paskelbus pirmuosius balsavimo rezultatus, Minske ir kituose Baltarusijos miestuose prasidėjo masinės protesto akcijos, kurios virto susirėmimais su milicijos darbuotojais. Buvo sulaikyti tūkstančiai žmonių, nukentėjo daug demonstrantų. Pati opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja naktį į rugpjūčio 11-ąją išvažiavo iš Baltarusijos ir šiuo metu yra Lietuvoje.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.09.09; 13:16
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *