Kaune surengtas „Teisingumo maršas“


Spalio 29 dieną Kaune surengtas ,,Teisingumo maršas” – pilietinė demonstracija Kauno centre. Šios demonstracijos organizatoriai – judėjimas ,,Drąsiaus kelias“, judėjimas ,,Vytis”, Visuomeninė piliečių sąjunga, Tautos ateities forumas, Kauno Jungtinis demokratinis judėjimas. Teisingumo marše dalyvavo per 130 žmonių. Demonstracija prasidėjo nuo Šv. Archangelo Mykolo bažnyčios Laisvės alėjoje. Darni eisena nužygiavo iki istorinės Prezidentūros Vilniaus gatvėje. Ten buvo sustota kelioms minutėms, tada eisena pasuko Vienybės aikštės link, kur perskaitytos dvi rezoliucijos, išklausyti trumpi pasisakymai.

„Teisingumo marše“ dalyvavo Seimo narys Saulius Stoma, „Drąsiaus kelio“ judėjimo valdybos pirmininkė Audronė Skučienė, kunigas Jonas Varkala, aktyvūs visuomenės veikėjai, judėjimo ,,Vytis“ nariai Violeta Anankienė, Juozas Vaikšnoras, Kauno Jungtinio demokratinio judėjimo narys Algirdas Kavaliauskas. Ši demonstracija – tai nuo kovo mėnesio vykstančių pilietinių akcijų tęsinys. Kas mėnesį vyksta mitingai, piketai, o dabar nuspręsta ir dėl pastovių pilietinių demonstracijų rengimo. Planuojama, kad Teisingumo maršas taps pastoviu tradiciniu renginiu.

Renginio dalyvių nuostatas atspindėjo plakatai: ,,Reikalaujame tirti Drąsiaus Kedžio nužudymą“, ,,Šalin monopolinį kapitalizmą! Šalin išnaudotojus”, ,,Lietuvą užvaldė oligarchų ir pedofilų klanai. Pakilkime į kovą prieš išnaudotojus, prieš iškrypėlius! Jie mums – priespaudą, o mes jiems – revoliuciją!“, „Palaikome sąžiningus ir drąsius prokurorus, o bailiams ir kyšininkams – ne vieta prokuratūroje“.

Pagrindinėje „Teisingumo maršo“ rezoliucijoje teigiama: „Padėtis Lietuvos teisėsaugos sistemoje išlieka prieštaringa. Tai liudija ir kovotojo su pedofilija Drąsiaus Kedžio persekiojimo ir brutalaus nužudymo istorija. Labai svarbus faktas – D. Kedžio nužudymas netiriamas iki šiol, tik skleidžiami įvairūs mitai ir prasimanymai. D. Kedžio artimieji, ypač jo sesuo Neringa Venckienė, šmeižiami ir persekiojami. Beveik neabejojama, kad artimiausiu metu N. Venckienė bus pašalinta iš teisėjos pareigų. O klaipėdietės E. Kusaitės byla akivaizdžiai parodo, kad kai kurios bylos yra falsifikuojamos, o parodymai išgaunami smurtu ir grasinimais. Vangiai vyksta Valdovų rūmų aferos, Kėvišo klano veiklos ir kitų didžiųjų aferų tyrimas“.

Apžvelgiant padėtį Lietuvoje konstatuojama: ,,Įsigalėjus korupcijai, išnaudotojų klestėjimui, plintant skurdui ir didžiulei emigracijai, mūsų valstybė atsidūrė aklavietėje. Daug kalbama apie reformas. Bet dalis reformų – kosmetinės reformos, faktiškai – dekoracijų keitimas. O kai kurios reformos, kaip Švietimo ir mokslo bei sveikatos apsaugos reformos – tai destruktyvios ir griaunančios reformos.

Tuo tarpu korupcija Lietuvoje jau peržengė visas ribas, aferos vykdomos atvirai ir įžūliai. Be korumpuotų politikų ir pareigūnų pagalbos negalėtų egzistuoti bosų, stonių, janukonių oligarchinės imperijos ir galingi energetikų klanai. Visi, kas pakyla į kovą prieš tokius klanus, yra bauginami, šmeižiami ir net patiria fizinio susidorojimo grėsmes. 2005-2006 metais prieš oligarchų klanus kovoję saugumo pareigūnai buvo atleisti iš darbo, šmeižiami ir bauginami. O šiandieninę padėtį akivaizdžiai iliustruoja Ukmergės pavyzdys, kai vietos gyventojai didvyriškai pasipriešino energetikų diktatui, šie prieš juos atsiuntė smogikų būrius. Žmonės buvo mušami, spardomi ir svaiginami ašarinėmis dujomis. Turime pažaboti šią represinę santvarką, grėsmingą daugumos Lietuvos piliečių gerovei ir saugumui. Išsilaisvinimas nuo oligarchijos, nuo supuvusios teisinės sistemos – tai pirmas žingsnis link tikros teisinės valstybės atkūrimo“.

Be to, rezoliucijoje reikalaujama pareikšti įtarimus L.Stankūnaitei, pašalinti iš pareigų Vaikų teisių apsaugos kontrolierę E.Žiobienę, prokurorus A.Kliunką, R.Petrauską, A.Stepučinską. Reikalaujama pašalinti iš pareigų ir Vilniaus 2-ojo Apylinkės teismo teisėją A.Valantiną.

2010.11.01

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.