Kaune už taikias eitynes nuteista doc. dr. Lina Šulcienė


Rugsėjo 24-ąją Kauno miesto apylinkės teisme vyko Kauno technologijos universiteto docentės dr. Linos Šulcienės teismas.

Ji buvo kaltinama tuo, kad gegužės 19-ąją dieną, tuoj pat po gegužės 17-ąją policijos įvykdyto “taikaus” Garliavoje gyvenusios mergaitės “perdavimo” motinai, Laisvės alėjoje Kaune organizavo vadinamąjį “flashmobą” – eiseną po aštuonis užklijuotomis burnomis.

Tokią žodžio laisvės raiškos formą ji pasirinko negavusi Kauno miesto savivaldybės leidimo mitingui. Tačiau prie šios eisenos prisijungę gegužės 17-osios įvykiais Garliavoje pasipiktinę žmonės pirminį „flashmobo” sumanymą pakeitė. Nors tokia žmonių reakcija buvo visiškai spontaniška ir natūrali, doc. dr. L.Šulcienė kaltinama dėl visko, kas tądien vyko Laisvės alėjoje.

Po dviejų dienų, rugsėjo 26-ąją, teisėja paskelbė nuosprendį pripažinti L.Šulcienę kalta organizuojant nesankcionuotą eiseną ir nubausti 500 litų bauda. Tai niekuo nepagrįstas taikaus renginio organizatorių persekiojimas, kuris parodo, kaip valdžia atitrūkusi nuo tautos. Persekiojami ir baudžiami net taikiomis priemonėmis išreiškiantys savo nuomonę.

Teismas neatsižvelgė į tai, kad taikios eisenos “organizavimas” tebuvo tik informacijos paskelbimas facebooke apie numatomą renginį. Tai įstatymais nėra pripažįstama kaip neteisėtų veiksmų organizavimas.

Be to, tą dieną beveik tuo pačiu laiku vyko ir kitas renginys, susiliejęs su L.Šulcienės “organizuotu”, už kurį teisiamoji tikrai nėra atsakinga.

Laikraštis “XXI amžius”

2012.09.29

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *