Kauno valdžios formavimu domisi buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas Egidijus Kūris?


Print

Artėjant balandžio viduriui, kai Lietuvos miestuose ir rajonuose bus formuojamos vietos valdžios struktūros, vyksta aktyvios derybos dėl valdančiųjų koalicijų formavimo, skirstomi valdžios postai.

Kai kurios paskubomis sukurtos koalicijos byra ir formuojamos naujos. Atkakli kova dėl vietos valdžios formavimo verda ir Kaune.

Kovo mėnesio pabaigoje Kaune lankėsi buvęs Konstitucinio teismo pirmininkas Egidijus Kūris. Šis valdančiojo elito gretose įtakingas veikėjas čia užsiėmė įvairių svarbių klausimų sprendimu, ypač domėjosi naujos Kauno valdžios formavimu. E.Kūris bendravo su įvairių partijų atstovais ir įtakingais teisininkais. Su jais jis bendravo įvairiose vietose, įskaitant ir savivaldybę. E.Kūris turi pažįstamų politikų tarp įvairių partijų atstovų – bendrauja su žymiais Kauno politikais. Ko siekė savo vizito Kaune metu E.Kūris? Domėjosi, kaip Kaune išsidėsčiusios politinės jogos ir kas taps Kauno meru?

Šiuo metu egzistuoja du pagrindiniai būsimos Kauno valdžios formavimo scenarijai. Pagal vieną iš jų į valdančiąją daugumą įeina judėjimo ,,Vieningas Kaunas“ atstovai, socialdemokratai, Darbo partijos, Liberalų ir centro sąjungos bei ,,Tvarkos ir teisingumo“ partijos atstovai. Tuomet mero postas atitektų judėjimo ,,Vieningas Kaunas“ lyderiui Visvaldui Matijošaičiui, o savivaldybės administracijos direktore taptų ,,Tvarkos ir teisingumo“ partijos atstovė Aušra Ručienė. Tačiau pastaruoju metu aiškėja, kad realesnis antrasis scenarijus. Vyksta derybos tarp Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovų, ,,Tvarkos ir teisingumo“, Liberalų sąjūdžio ir ,,Jaunosios Lietuvos“ politikų. Tokiu atveju ,,tvarkietė“ advokatė A.Ručienė taps Kauno mere, o administracijos direktoriaus postas atitektų Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovei E.Gudišauskienei. Dabartinis Kauno meras A.Kupčinskas tokiu atveju užimtų vicemero postą. Kitais vicemerais taptų Liberalų sąjūdžio atstovas R.Mikaitis ir jaunalietuvis S.Buškevičius. Koalicijų formavimą akylai stebi bei derybų procesą įtakoja ir žymūs Kauno verslininkai. Naujosios Kauno valdžios formavime aktyviai dalyvauja ir vilniečiai – įtakingi politikai ir teisininkai.

Tad E.Kūrio vizitas greičiausiai neatsitiktinis, šis su daugeliu įtakingiausių politikų susijęs veikėjas atliko kažkokią misiją.

Nuotraukoje: buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas Egidijus Kūris.

2011.04.07


Prisijunkite prie diskusijos