Kazachstane atidaryta Lietuvos geležinkelių atstovybė padės pritraukti daugiau krovinių


Šiandien Astanoje (Kazachstanas) duris atvėrė AB „Lietuvos geležinkeliai“ atstovybė. Pagrindinis jos įkūrimo tikslas – didinti krovinių pervežimus iš Kinijos per Kazachstaną bei Lietuvą į Europą ir atgal.

„Vienas pagrindinių Lietuvos ir Kazachstano bendradarbiavimo tikslų – transporto ir logistikos plėtra, strategiškai suartinant Europą su Azija. Kazachstanas yra svarbiausia Lietuvos geležinkelių partnerė Vidurio Azijoje. Neabejoju, kad bendrovės atstovybės Astanoje atidarymas leis dar aktyviau plėtoti krovinių pervežimus, logistiką ir konteinerinių traukinių projektus“, – atstovybės atidarymo renginyje sakė susisiekimo viceministras ir AB „Lietuvos geležinkeliai“ valdybos pirmininkas Saulius Girdauskas.

Pasak S. Girdausko, sprendimą atidaryti atstovybę Kazachstane lėmė bendros ekonominės ir geopolitinės tendencijos pasaulyje. Tikimasi, kad nuo šiol Lietuvos geležinkeliai galės dar aktyviau dirbti milžiniškoje Azijos–Europos pervežimų rinkoje, kurti naujus bei plėtoti jau egzistuojančius ir veikiančius bendrovės produktus, kurių vienas svarbiausių yra konteinerių traukinys „Saulė“.

Pagrindiniai atstovybei keliami uždaviniai – santykių su esamais klientais plėtra ir  naujų klientų paieškos, rūpinimasis krovinių pritraukimu, naujų projektų kartu su Kazachstano geležinkelių bendrove įgyvendinimas, derybos dėl palankesnių tarifų savo klientams.

Impulsas dvišaliam bendradarbiavimui buvo duotas dar 2011 m. Lietuvos ir Kazachstano prezidentų Dalios Grybauskaitės ir Nursultano  Nazarbajevo susitikimo metu. Jį sėkmingai tęsia ministerijos, atsakingos už transporto klausimus bei geležinkelių, uosto ir logistikos kompanijos.

2014 m. tarp Lietuvos ir Kazachstano pervežta apie 803 tūkst. tonų krovinių arba 25,5 proc. daugiau nei 2013-aisiais. Daugiausia gabenama mineralinių, naftos ir maisto produktų.

Informacijos šaltinis – Susisiekimo ministerijos Komunikacijos skyrius.

2015.09.15; 04:44

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.