Kazachų dizaineris sukūrė plakatą apie solidarumą


Kazachų dailininkas Nurlanas Turechovas perfrazavo garsaus vokiečių pastoriaus Martino Nimelerio posakį šių dienų aktualijoms. Taigi turim puikų priminimą, kodėl nūnai toks svarbus solidarumas priešinantis Rusijos agresijai.

„Kada jie nusprendė okupuoti moldavus, aš tylėjau, nes nebuvau moldavas. Kada jie puolė gruzinus, aš tylėjau, nes nebuvau gruzinas. Kai jie atakavo ukrainiečius, aš tylėjau, nes nebuvau ukrainietis. Kada jie susiruošė terioti mane, kazachą, – nebebuvo kam užstoti manęs.“

Šie žodžiai stambiomis raidėmis užrašyti kazachų dailininko N.Turechovo plakate. Šie žodžiai iliustruoti nuotraukomis, pasakojančiomis apie rusų kareivių siautėjimus okupuotse teritorijose.

Ar Rusija okupuos šiaurės Kazachstaną? Šis klausimas tapo aktualus Seligeryje surengtame jaunimo forume „«Селигер – 2014», kur Vladimiras Putinas pareiškė, esą Rusija 10 kartų didesnė už savo kaimyną Kazachstaną. Taip pat perspėjo, esą Kazachstanas anksčiau niekad neturėjo valstybingumo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Šie žodžiai nuskambėjo kaip grasinimas. Bent jau taip suprato kazachai.

Slaptai.lt skaitytojų dėmesiui – kazacho Nurlano Turechovo plakatas, bylojantis apie solidarumo svarbą.

Slaptai.lt galėtų ironiškai pridurti: Rusija ne tik 10 sykių didesnė už Kazachstaną, bet ir 10 sykių kvailesnė už Kazachstaną. Ko jau ko, o kvailumo, idiotiškumo ir primityvumo Rusijai netrūksta.

Informacijos šaltinis – charter97.

Nuotraukose: kazachų dizaineris Nurlanas Turechovas ir jo plakatas.

2014.09.13; 06:50

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *