Keista „antidopingo karaliaus“ mirtis nuo infarkto


Italijos Corriere della Sera aptarinėja antrą „natūralią“ mirtį Rusijos sporto vadovybėje po to, kai įsiliepsnojo antidopingo skandalas.

„Dar viena netikėta mirtis, kelianti nemažai klausimų Rusijoje, – rašo korespondentas Fabricijus Dragosejus. – Buvo pranešta, kad mirė Nikita Kamajevas, buvęs Rusijos antidopingo agentūros RUSADA vykdomasis direktorius, išėjęs į atsargą gruodyje po skandalo, susijusio su tuo, kad dalis sportininkų vartojo uždraustus preparatus“.

Kamajevas mirė išvakarėse prieš atvykstant tarptautinei inspekcijai, galimas dalykas, nuo infarkto, būdamas 52 metų, nors, pasak sporto ministro Vitalijaus Mutko, jis buvo sveikas. Įvykis kelia pačius blogiausius įtarimus. Kamajevas išvažiavo slidinėti, bet, kai pajuto skausmą krūtinėje, nevažiavo į ligoninę. Jis grįžo namo, – bent jau taip sako buvęs RUSADA generalinis direktorius Ramilas Chabrijevas. Infarktas? Chabrijevas sako, jog „niekada negirdėjęs, kad jo kolegos širdis nesveika“.

Tarptautinio tyrimo metu Rusijos antidopingo agentūros vadovas išjuokė tarptautinių organizacijų kaltinimus ir šaipėsi dėl savo priklausymo FSB.

Tačiau vėliau pasisakė pats Vladimiras Putinas. Prezidentas suprato, kad jo šalis rizikuoja netekti galimybės dalyvauti svarbiausiuose sporto įvykiuose, įskaitant Pasaulio futbolo čempionatą, kuris turi vykti Rusijoje 2018 metais. Putinas prašė sporto valdininkų bei sportininkų pripažinti kaltę, jeigu jie padarė pažeidimų. Po to Kamajevas ir Chabrijevas atsistatydino, sakoma straipsnyje.

Greitai Maskvoje laukiama atvykstant tarptautinės delegacijos, kuri turi padėti Rusijai išbristi iš susiklosčiusios situacijos. Neatmetama, kad Kamajevas turėjo atsakinėti į klausimus. Ar jis nusprendė perduoti Rusiją kompromituojančias smulkmenas? Reikia pabrėžti, kad vasario 3 dieną, taip pat dėl problemų su širdimi, mirė dar vienas įtakingas RUSADA vadovas, Viačeslavas Sinevas, Kamajevo pirmtakas, rašo korespondentas.

Įtartinos mirtys rusus ištinka ne tik sporto aplinkoje, rašo korespondentas: baigiantis metams netikėtai mirė GRU vadovas, lapkritį Vašingtone be gyvybės ženklų rastas Michailas Lesinas, buvęs galingas informacijos ministras ir Putino patarėjas, nekalbant jau apie Boriso Berezovskio, Badrio Patarkacišvilio, Aleksandro Litvinenkos precedentus.

Šaltinis: Corriere della Sera

2016.02.18; 07:12

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *