Keletas klausimų dėl Lietuvos gėjų lygos organizuotų renginių finansavimo


Pagal Lietuvos gėjų lygos (toliau LGL) vadovo V.Simonko pasisakymus spaudoje Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministerija parėmė š. m. liepos mėnesį gėjų lygos organizuotus renginius, skirdama tam 12000 Lt šalies biudžeto lėšų.   

Pagal LR Visuomenės informavimo įstatymo 6 straipsnio 1 ir 2 dalis kiekvienas asmuo turi teisę gauti iš valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, kitų biudžetinių įstaigų viešąją informaciją apie jų veiklą, oficialius jų dokumentus (kopijas), taip pat informaciją, kurią minėtos įstaigos turi apie jį patį. Valstybės ir savivaldybių institucijos bei įstaigos turi informuoti visuomenę apie savo veiklą.

NVO susidomėjo Užsienio reikalų ministerijos LGL skirto finansavimo pagrindu, todėl, vadovaudamiesi Visuomenės informavimo įstatymo 6 str. 1, 2 d., prašome Jūsų, išsamiai ir argumentuotai atsakyti į šiuos klausimus:

Kas ir kuriais teisės aktais remiantis priėmė sprendimą skirti LGL renginiams finansinę paramą ir kas nustatė paramos dydį – 12 000,00 Lt?

Kuo Lietuvos gėjų lygos organizuoti renginiai yra ypatingi Lietuvos Respublikos suverenitetui, kaip susiję su Užsienio reikalų ministerijos veikla?

Ar LGL atstovai kreipėsi į Užsienio reikalų ministeriją su prašymu skirti finansinę paramą, ar ministerija skyrė paramą savo iniciatyva? 

Kuriems renginiams, kurioms organizacijoms Užsienio reikalų ministerija turi teisę skirti finansavimą ir kokio dydžio sumas?

Kuriems renginiams, kurioms organizacijos, kokio dydžio sumas Užsienio reikalų ministerija skyrė finansinės paramos per 2013 m. pirmą pusmetį?

Bet kuri valstybė gyvuoja tol, kol jos piliečiai gimdo vaikus, ateities piliečius. Manome, kad LGL organizuojami renginiai skirti propaguoti bei įtvirtinti įstatymais seksualinius santykius tarp tos pačios lyties asmenų. Tokie santykiai nėra darnios šalies vystymosi garantas, nes iš vyro seksualinio potraukio vyrams ir iš moters seksualinio potraukio moterims vaikai negimsta, todėl neleistina skatinti ir remti tokių santykių propagandą.

Raginame URM veiklą nukreipti ne į ateities neturinčių seksualinių santykių rėmimą ir  propagavimą, skatinimą tarp Lietuvos dorų piliečių, ne į užsienio šalių raginimų įteisinti tos pačios lyties asmenų santuokas tenkinimą, o į diplomatinių santykių su kitomis valstybėmis palaikymą, išsaugant Lietuvos suverenitetą, tvirtai tariant užsienio partneriams, kad Lietuvos Respublikos ateitis – tai Tauta, kuri gyvuos kai piliečiai, vyrai ir moterys, bus skatinami, palaikomi, remiami kurti dorovinius santykius, darnias šeimas, gimdyti vaikus – Lietuvos piliečius, taip kaip numatyta Lietuvos Konstitucijoje.

Pareiškimo autorė Kristina Paulikė yra Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininkė.

2013.08.02

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *