Keletas pastabų apie garsiausias 2010-ųjų paslaptis


Šiais metais pasaulyje atskleista daugybė paslapčių. Dalis jų susiję su „Wikileaks“ svetainės skelbiamais dokumentais.

Tačiau dalis paslapčių paaiškėjo kitais kanalais – tai ir įdomūs faktai dėl Sirijos valdžios ir kai kurių vakariečių politikų ir verslo magnatų ryšių. O šių metų rudenį atskleisti įdomūs faktai dėl Rusijos vadovų V.Putino ir I.Sečino bei jiems artimo oligarcho kontroliuojamos stambios naftos verslo bendrovės „Gunvor“ ryšių su Šveicarijoje gyvenančio amerikiečių kilmės verslo magnato Marko Ričo valdoma korporacija „Glencor“. Šių metų rudenį galutinai įrodyti ir Italijos premjero S.Berluskonio ryšiai su mafija.

„Wikileaks“ įkūrėjui D.Assangui metami įvairūs kaltinimai: nuo to, kad jis įvardijamas užkietėjusiu anarchistu, keliančiu grėsmę visam pasauliui, iki  versijos, kad šis žurnalistas yra Kremliaus agentas. Pasirodo ir kitos versijos: kad D.Assangas yra pasaulyje labai įtakingos Rotšildų giminės agentas. Teigiama, kad šiuo metu Jungtinėse Amerikos Valstijose dominuoja Rotšildų konkurentai Rokfeleriai, ir neva todėl Rotšildai organizavo su „Wikileaks“ susijusią garsiąją paslapčių atskleidimo kampaniją. Šios versijos šalininkai dar teigia, kad D.Assangas po tarptautininės jo paieškos paskelbimo neatsitiktinai atvyko į Britaniją – tradicinę Rotšildų citadelę. Kai kuriose žiniasklaidos priemonėse D.Assango rėmėjai jau vadinami assongofilais. D.Assango rėmėjų tarpe daug žymių aktorių ir intelektualų. Tai – Prancūzijos filosofas A.Gliuksmanas, žymi britų filantropė A.Goldsmit – Chan, britų aktorė V.Redgreiv…

Atskleista ir nemažai su Lietuva susijusių paslapčių – štai ,,Wikileaks“ atskleidė NATO parengtus Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gynybos planus. Tiesa, tie planai nėra išsamūs, tad kažkokios ypatingos sensacijos šie pranešimai nesukėlė. Tik galutinai į dienos šviesą pateko tai, apie ką jau seniai kalbėta – kad NATO organizacija turi parengusi Baltijos šalių gynybos planus. Rusijos agresijos atveju Lietuvos ir kitų Baltijos šalių gynyba būtų problematiška, nes Rusija – visai šalia šių kraštų. Vien Kaliningrado krašte yra sutelkta per 100 tūkstančių rusų kariškių. Įdomūs ir „Wikileaks“ atskleisti faktai, kad Lietuvos prezidentė D.Grybauskaitė atmetė Baltarusijos vadovo A.Lukašenkos siūlymą paremti žymų Ukrainos politiką V.Juščenką. Kodėl D.Grybauskaitė taip pasielgė? Galimos įvairios versijos, viena iš jų – D.Grybauskaitė palaiko glaudžius ryšius su Vokietijos vadovais, o šie faktiškai nusisuko nuo V.Juščenkos.

2010 metais paaiškėjo ir Uzbekijos valdančiosios viršūnės artimi ryšiai su uzbekų mafijos lyderiais. Su Uzbekiją valdančia Karimovų šeima verslo ryšiais yra susijęs uzbekų mafijos lyderis G.Rachimovas ir dar keli jam artimi asmenys. G.Rachimovas valdo net kelias stambias verslo korporacijas, kuriose dalį akcijų valdo ir Uzbekijos prezidento M.Karimovo pusbrolis ir keli sūnėnai. G.Rachimovo pusbrolis šių metų pavasarį buvo suimtas Ispanijoje, čia jis gyveno septynerius metus ir buvo faktinis uzbekų mafijos vietininkas Ispanijoje. G.Rachimovas ir jam pavaldūs klanai užsiima labai pelningu verslu – narkotikų kontrabanda iš Afganistano į Rusiją, Ukrainą, Kazachstaną ir kitas šalis. Uzbekų mafijos tinklas įsitvirtino Rusijoje, Kazachstane, Kirgizijoje, Moldovoje. Uzbekų mafijos klanai savo vietininkus turi ir Turkijoje, Graikijoje, Ukrainoje, Austrijoje, Vokietijoje, Ispanijoje. Į šias šalis uzbekų mafijos nariai gabena narkotikus, veikia po prekybos drabužiais bei vaisių prekybos firmų priedanga. O kita uzbekų mafijos kryptis veda į Rytus ir yra susijusi su prekyba žmonėmis. Uzbekų klanai į Indijos, Malaizijos, Filipinų ir Pietų Korėjos viešnamius gabena tūkstančius moterų iš Uzbekijos ir Kazachstano.

Vengrija pašiurpino nuo šių metų vasaros atskleisti šalį ilgai valdžiusios F.Diurčianio vyriausybės narių ir su ja artimai susijusių vengrų verslo magnatų bei rusų mafijos bosų korupciniai ryšiai. Vengrija kurį laiką buvo tikras rusų mafijos rojus. Čia daug laiko praleisdavo vienas iš pagrindinių rusų mafijos lyderių S.Mogilevičius, su kriminaliniais lyderiais artimai susijęs oligarchas M.Rachimkulovas, Solncevo gaujos vadeiva S.Michailovas (Michasis). Vengrijoje dažnai lankydavosi ir kiti rusų mafijos „krikštatėviai“ – A.Usojanas, J.Kobzonas, L.Šušanašvilis, D.Chačidzė, šioje šalyje vykdavo pastovūs rusų mafijos vadeivų susitikimai su italų mafijos šakų – kamoros ir koza nostros lyderiais, kinų triadų veikėjais. Padedami korumpuotų vengrų valdžios pareigūnų, rusų mafijos nariai užvaldė kelis Vengrijos bankus, kelis stambius verslo koncernus, pristeigė ir restoranų bei įvairių prekybos firmų, per kurias buvo atliekamas pinigų plovimas. Baudžiamosios bylos dėl korupcijos iškeltos keliolikai politikų ir valdžios pareigūnų, o keletas tokių veikėjų pabėgo į užsienį.

Lietuvai daugelis atskleistų paslapčių nėra ypatingai svarbios. Vidinės šalies problemos didžiulės: tai ir milžiniški emigracijos mastai (faktiškai – deportacija į Vakarus), tai ir klestinti korupcija, vis didėjantis skurdas. Deja, turime klanų valdomą butaforinę valstybę ir luominę visuomenę, ir net luominius teismus. Mūsų šalyje liko tik demokratijos nuotrupos, Lietuvą valdo kriminalinė mafija kartu su politine mafija. Tad mūsų krašto ateitis priklausys ne nuo „Wikileaks“ ar kitų panašių svetainių atskleidžiamų paslapčių, o nuo to, ar Lietuvoje bus sugriauta korupcinės kriminalinės valdžios piramidė ir atkurta tikroji Lietuvos Respublika – su griežta tvarka, su tikru, o ne tariamu teisingumu, ir socialine pusiausvyra.

2010.12.26

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.