Kelti baudžiamąją bylą teisėjui


Partijos „Frontas“ lyderis Algirdas Paleckis 2012-01-18 teisme išteisintas už viešai pasakytus teiginius, jog per Sausio įvykius prie televizijos bokšto „saviškiai šaudė į savus“. Išteisinamąjį nuosprendį A. Paleckiui trečiadienį paskelbė Vilniaus miesto 1 apylinkės teismas.

Teisėjas Antanas Virbalas nusprendė, kad A. Paleckio veiksmuose nėra tiesioginės tyčios, nes jis neturėjęs tikslo neigti nei sovietų agresijos, nei įžeisti aukų, o tik rėmėsi rašytiniais šaltiniais. Pasak teismo, nėra įrodyta, kad A. Paleckis neigė sovietų agresiją, prieš lietuvių tautą įvykdytus labai sunkius nusikaltimus. Teismas pabrėžė, kad kaltinamasis išsakė nuomonę. „Kadangi A. Paleckis išreiškė ne savo asmeninę, o kitų šaltinių nuomonę, negalima daryti išvados, jog tuo jis įžeidė asmenų, žuvusių ir sužeistų kovoje dėl atkurtos Lietuvos Respublikos nepriklausomybės išsaugojimo atminimą ir jų artimuosius“, – paskelbė teisėjas.

Per žiniasklaidos priemones bei partijos „Frontas“ viešuose renginiuose A. Paleckis pasisakęs apie „saviškių šaudymą į savus“, akivaizdžiai reiškė ir skleidė savo tvirtinimą, o ne kitų, išreiškusių melagingus tvirtinimus, nuomonę. Tai liudija išlikę vaizdo bei garso įrašai, gali liudyti A. Paleckį, kalbėjusį viešai, matę ir girdėję žmonės.

Taigi ne tik A. Paleckis, bet ir teisėjas A. Virbalas savo sprendimu paniekino prieš 21 metus žuvusiųjų atminimą, įžeidė jų artimuosius, sužeistuosius, laisvės kovotojus bei visą Lietuvos visuomenę.

Viešąjį interesą ginanti prokuratūra, apskundusi teismo sprendimą, vykdydama prokuratūros priedermę, privalėtų kelti baudžiamąją bylą teisėjui.

Nuotraukoje: komentaro autorius Algimantas Zolubas.

2012.01.21

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.